Nie żyje ważna postać związana z polską siatkówką

2021-06-03 11:38

Ta przykra wiadomość zasmuciła w czwartek całe środowisko siatkarskie w Polsce. Chodzi o śmierć wybitnego trenera, związanego z kobiecą siatkówką, szczególnie w Łodzi. Jak przekazała PAP, w wieku 91 lat w czwartek nad ranem w Łodzi zmarł Ryszard Felisiak, twórca sekcji siatkówki kobiet w Łódzkim Klubie Sportowym. Ze zbudowaną przez siebie drużyną wywalczył Puchar Polski w 1976 roku. Jego wychowanki w 1983 roku sięgnęły po pierwszy w historii klubu tytuł mistrzyń kraju.

Ryszard Felisiak był twórcą sekcji siatkówki kobiet w ŁKS Łódź. O śmierci związanego z łódzkim klubem trenera poinformował Jacek Bogusiak, kustosz tradycji Łódzkiego Klubu Sportowego. „Ryszard Felisiak zmarł w czwartek nad ranem po długiej chorobie. Zasłużył się ŁKS jako twórca sekcji żeńskiej siatkówki w latach 50. Był pierwszym i długoletnim trenerem drużyny. Wychował wiele znakomitych zawodniczek, które już pod wodzą trenera Jerzego Matlaka w 1983 roku wywalczyły historyczne, pierwsze dla klubu mistrzostwo Polski” – poinformował Bogusiak. Pogrzeb Ryszarda Felisiaka ma się odbyć na Starym Cmentarzu w Łodzi. Data ceremonii nie jest jeszcze znana.

Trener reprezentacji siatkarek: Liga Narodów i mistrzostwa Europy są naszym priorytetem

Akrobatyczny popis 62-letniego trenera siatkarek. Upadając na plecy, zaimponował sprawnością! [WIDEO]

Początek sekcji siatkówki żeńskiej w ŁKS datuje się na 1958 rok, kiedy do klubu z WKS Victorii Łódź przeszedł trener Felisiak i jego zespół. W ciągu ponad 20 lat pracy w roli pierwszego szkoleniowca udało mu się wychować wiele utalentowanych zawodniczek. Jego największym sukcesem było wywalczenie Pucharu Polski w 1976 roku. Był też trenerem reprezentacji Polski juniorek.

Liga Narodów, Polska – Dominikana 1:3. Co się dzieje z siatkarkami? „Nie ma u nas waleczności i radości z gry” [SKRÓT MECZU]

Do tej pory siatkarki ŁKS wywalczyły dziesięć medali mistrzostw Polski. W zakończonym niedawno sezonie sięgnęły po brąz, występując w Tauron Lidze jako ŁKS Commercecon Łódź.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze