Niebezpieczna sytuacja na meczu kadry siatkarzy. Rozcięta głowa, leciała krew [WIDEO]

2020-07-27 21:44
Siatkówka, rozcięcie głowy, krew, kontuzja, uraz, mecz towarzyski, Wojciech Czayka
Autor: Polsat Sport Podczas sparingu kadry siatkarzy kontuzji doznał... jeden z działaczy PZPS Wojciech Czayka

Walka siatkarzy reprezentacji Polski była twarda, ale fair i zakończyła się bez kontuzji, wszyscy gracze w zdrowiu opuszczali łódzką halę. Nieco inaczej zapamięta to spotkanie jeden z działaczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. On doznał regularnego, groźnie wyglądającego urazu.

Cała sytuacja wyglądała niebezpiecznie. Wszystko stało się w wyniku walki o piłkę odbitej w stronę bocznej linii boiska, na wysokości stolików sędziowskich. Siedział tam znany działacz pionu międzynarodowego PZPS Wojciech Czayka. Tak się nieszczęśliwie złożyło, że biegnący w tę stronę Aleksander Śliwka po bezpańską piłkę wpadł na stolik. Po chwili krzesło Czayki przechyliło się i leżał on jak długi. Była lekka konsternacja, ale za moment wszystko się dobrze potoczyło.

Michał Kubiak po sparingu kadry siatkarzy: Trener założył nam kagańce [WIDEO, ZDJĘCIA]

 

Mecz kontynuowano, ale jak się okazało, Czayka ucierpiał. Odszedł ze stanowiska i kamery wychwyciły spore rozcięcie na tyle głowy, z którego sączyła się krew. Nic poważniejszego na szczęście się nie przydarzyło. Pracownik związku z uśmiechem ruszył po pomoc lekarską, a zawodnicy mogli bez dodatkowego napięcia grać dalej. Przypomnijmy, że zespół Karola Kłosa pokonał zespół Wilfredo Leona 2:1. Było to ostatnie spotkanie w letnim sezonie siatkarskiej kadry narodowej. Kolejny, przedolimpijski, dopiero wiosną 2021 roku.

QUIZ: Co wiesz o Wilfredo Leonie, gwiazdorze reprezentacji Polski siatkarzy? Jeśli jesteś prawdziwym kibicem, musisz zgarnąć 10 pkt!

Pytanie 1 z 10
W którym kraju urodził się Wilfredo Leon?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze