Niesamowita technologia na meczach ligi siatkówki. Powtórki jak z Matriksa! [WIDEO]

2020-09-02 13:58
Siatkówka, Korea, technologia, powtórki, telewizja, transmisja
Autor: Twitter Kilkadziesiąt kamer rozstawionych wokół boiska do siatkówki zapewnia niezapomniane wrażenia telewidzom

To, co umożliwia dzisiejsza technika telewizyjna, przechodzi pomału ludzkie pojęcie. Szczególne efekty przynoszą transmisje sportowe, realizowane przez dziesiątki, jeśli nie setki kamer w największej możliwej rozdzielczości, z powtórkami pokazującymi ruch poklatkowy i umożliwiającymi dostrzeżenie tego, co gołym okiem jest nie do wychwycenia. Siatkówka stała się w ostatnich latach kapitalnym poligonem doświadczalnym i tam nowinki są na porządku dziennym. Właśnie pojawiła się kolejna.

Telewizja KBSN Sports stosuje w relacjach z ligi siatkówki w Korei Płd. technologię powtórek, która przywodzi na myśl kultowy film sci-fi Matrix. Tam pomysłem realizatorów było zamrożenie ruchu bohaterów w trakcie walki i dodatkowy ruch kamery wokół zastygłych postaci. I dokładnie taka sama jest droga, jaką podążyli koreańscy specjaliści od transmisji sportowych. Wokół boiska do siatkówki zainstalowali kilkadziesiąt kamer. W odpowiednim momencie, gdy potrzebny jest replay, klatka jest zatrzymana, a cały kadr jest obracany, tak jakby widz przenosił się w inne miejsce trybun, z drugiej strony akcji. Robi to niesamowite wrażenie.

Największe gwiazdy polskiej siatkówki znowu zagrały na jednym boisku

W rezultacie telewidzowie mogą obserwować coś na kształt czterowymiarowego boiska do siatkówki, z fantastycznie płynnym ruchem kamer w czasie powtórek. To wyjątkowo spektakularne i warto się przyjrzeć jak wygląda ta nowinka rodem prosto z Azji:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze