Nikola Grbić

i

Autor: Cyfrasport Nikola Grbić

Zapadła ważna decyzja w sprawie kadry siatkarzy. Chodzi o Nikolę Grbicia. „Jest porozumienie”

2021-12-06 8:41

Teoretycznie w Polskim Związku Piłki Siatkowej trwa konkurs na trenerów kadr narodowych, ale przynajmniej w przypadku panów jest rzeczą oczywistą, że faworytem pozostaje Serb Nikola Grbić. Sprawa rozbijała się o zgodę klubu z Perugii na ewentualne łączenie funkcji. I jak wiemy nieoficjalnie, taka zgoda została udzielona!

To by oznaczało, że faworyzowany od początku – także przez prezesa PZPS Sebastiana Świderskiego – kandydat zostanie niebawem ogłoszony nowym selekcjonerem polskich siatkarzy. Jednak, by formalnościom stało się zadość, gremia związkowe muszą przeprowadzić zapowiadane konsultacje z czterema pozostałymi na placu boju kandydatami (ich nazwisk związek nie ujawnia, ale poza Grbiciem w tym gronie zapewne znaleźli się Lorenzo Bernardi, Slobodan Kovac i Marcelo Mendez). PZPS zapowiedział w piątek 3 grudnia, że zespół powołany do odbycia rozmów z kandydatami konkursowymi składa się z siedmiu osób, w tym prezesa Świderskiego.

PZPS prześwietla kandydatów na selekcjonerów. Świderski o braku Winiarskiego: „W stu procentach rozumiem”

Jak jednak informuje „La Gazzetta dello Sport”, to Grbić zostanie wybrany, z prostego powodu – porozumiał się z Sir Safety Perugia, by po tym sezonie klubowym zostać trenerem reprezentacji Polski. „Grbić poprowadzi Polskę. Jest porozumienie!” – napisał dobrze zorientowany w meandrach włoskiej siatkówki dziennikarz Gian Luca Pasini. Jedno, co jego zdaniem nie jest jeszcze pewne, to czy serbski szkoleniowiec będzie łączył funkcje w klubie i kadrze, czy też zostanie do wyłącznej dyspozycji Biało-Czerwonych.

PZPS wskazał kandydatów na selekcjonerów reprezentacji. Znamy nazwiska

Sonda
Kto powinien zostać trenerem reprezentacji Polski siatkarzy?
Nowy prezes PZPS Sebastian Świderski: Grbić? Jestem za!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze