Stephane Antiga będzie trenerem AZS Politechnika Warszawska?

i

Autor: wikimedia.org Stephane Antiga będzie trenerem AZS Politechnika Warszawska?

PZPS wskazał kandydatów na selekcjonerów reprezentacji. Znamy nazwiska

2021-12-03 18:08

Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej podczas posiedzenia w Jastrzębiu podjął kilka ważnych decyzji, w tym związanych z wyborem trenerów kadr narodowych pań i panów. Wyłoniono wąskie grono kandydatów do objęcia stanowiska selekcjonera seniorskich reprezentacji narodowych. PZPS będzie wybierał z czterech kandydatur do kadry kobiecej i czterech do męskiej.

Początkowo było aż 30 zgłoszeń, przy czym 24 dotyczyły pracy z reprezentacją siatkarek, a 6 z kadrą panów. Zespół, który pracował nad selekcją pretendentów na trenera drużyny żeńskiej pod kierunkiem Aleksandry Jagieło rekomendował zarządowi do kolejnego etapu konkursu czterech trenerów: Stephane’a Antigę (Developres), Alessandra Chiappiniego (Legionovia), Stefano Lavariniego (Novara) i Daniele Santarellego (Conegliano). Jak informuje związek, zarząd PZPS zatwierdził wskazane kandydatury, a dalsze rozmowy poprowadzi zespół negocjacyjny: Aleksandra Jagieło, Magdalena Śliwa, Sebastian Świderski, Marcin Chudzik, Konrad Ciejka, Jacek Grabowski, Stanisław Majkowski, Piotr Makowski, Mariusz Szyszko i Hubert Tomaszewski.

PZPS prześwietla kandydatów na selekcjonerów. Świderski o braku Winiarskiego: „W stu procentach rozumiem”

Sonda
Czy Włoch zostanie trenerem reprezentacji siatkarek?

Z sześciu kandydatów na trenera reprezentacji Polski siatkarzy na placu boju pozostało czterech, PZPS jednak nie podaje ich nazwisk. Przypomnijmy, że jeden z pretendentów, prowadzący Jastrzębski Węgiel Andrea Gardini, już dzień po zamknięciu zgłoszeń potwierdził w rozmowie z „SE”, że kandyduje. Pozostałe pięć nazwisk pozostaje na liście nieoficjalnej: Nikola Grbić, Andrea Giani, Slobodan Kovac, Lorenzo Bernardi i Marcelo Mendez. Z czterema, którzy zostali w rywalizacji, rozmowy przeprowadzą: Sebastian Świderski, Krzysztof Felczak, Dariusz Jaworowski, Tomasz Paluch, Artur Popko, Mariusz Szyszko i Hubert Tomaszewski.

Zaksa zaczyna obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Łukasz Kaczmarek dla „SE”: „Będziemy się cięli na noże”

„Zarząd zobowiązał zespoły do przedstawienia na kolejne posiedzenie kandydatów na trenerów kadr narodowych do finalnego zatwierdzenia przez zarząd” – informuje PZPS.

Sonda
Kto powinien zostać trenerem reprezentacji Polski siatkarzy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze