Wilfredo Leon

i

Autor: Cyfra Sport Wilfredo Leon

Co z Wilfredo Leonem?

Przełomowie wieści ws. Wilfredo Leona! Grbić podjął decyzję, kibice tego oczekiwali

2022-07-22 15:57

To znakomita informacja dla wszystkich kibiców siatkarskiej reprezentacji Polski. Rehabilitacja Wilfredo Leona odbywa się bardzo pomyślnie. Atakujący Sir Safety Perugia znalazł się w szerokiej kadrze na mistrzostwa świata siatkarzy, które już na przełomie sierpnia i września zostaną rozegrane w Polsce i Słowenii. Selekcjoner „Biało-Czerwowych” Nikola Grbić powołał na turniej 22 siatkarzy.

W piątek upływa ostateczny termin podania szerokich składów na mistrzostwa świata przez krajowe federacje. Na polskiej liście 22 graczy nie ma zaskoczeń; pojawiło się na niej nazwisko Leona, ale jego występ na razie stoi pod znakiem zapytania i zależeć będzie od postępów w rehabilitacji. 

Mistrzostwa rozegrane zostaną w dniach 26 sierpnia - 11 września. Pierwotnie gospodarzem miała być Rosja, ale po agresji zbrojnej na Ukrainę Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) odebrała jej prawo do organizacji imprezy i przyznała go Polsce i Słowenii.

Podopieczni Grbica znaleźli się w grupie C, a ich przeciwnikami będą reprezentacje Bułgarii, Meksyku oraz Stanów Zjednoczonych. Awans do kolejnej rundy uzyskają po dwie najlepsze ekipy z sześciu grup oraz cztery zespoły z trzecich miejsc z najlepszym bilansem.

Wilfredo Leon: Czy ktoś może nas pokonać?

Biało-czerwoni bronią mistrzowskiego tytułu wywalczonego cztery lata temu w Turynie. Triumfowali także w 2014 roku, kiedy to mundial odbył się Polsce.

Szeroki skład kadry siatkarzy na MŚ 2022:

rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz, Jan Firlej

atakujący: Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Karol Butryn

przyjmujący: Bartłomiej Lipiński, Wilfredo Leon, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal

środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Urbanowicz, Mateusz Poręba, Karol Kłos, Jakub Kochanowski

libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski, Kamil Szymura.

Brązowy medal siatkarzy to niedosyt. Za to widać, że jest moc w drużynie - posłuchaj podcastu Super SPORT.

Listen to "ROZCZAROWANIE? Pierwszy mecz Lewandowskiego w Barcelonie. Oceny/komentarze." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze