Nikola Grbić

i

Autor: Cyfra Sport Nikola Grbić

jasny przekaz

Nikola Grbić walnął prosto z mostu! Selekcjoner reprezentacji Polski powiedział, co myśli naprawdę. Jasny przekaz

2023-09-09 15:17

Siatkarze reprezentacji Polski, zgodnie z oczekiwaniami przebrnęli przez pierwszą fazę mistrzostw Europy z kompletem zwycięstw i w zasadzie dopiero teraz mogą szykować się do prawdziwej rywalizacji. Przed meczem 1/8 finału Polska - Belgia, selekcjoner Nikola Grbić nie krył swojego zdania w sprawie tegorocznej imprezy i wprost stwierdził, że jest ona zdecydowanie za długa.

Polscy siatkarze przyzwyczaili już swoich fanów do tego, że podczas każdej imprezy znajdują się w gronie faworytów do wygrania całego turnieju i nie inaczej jest podczas tegorocznych mistrzostw Europy tym bardziej, że biało-czerwoni są zwycięzcami Ligi Narodów 2023. Tuż przed spotkaniem 1/8 finału Polska - Belgia, selekcjoner Nikola Grbić miał okazję obszernie porozmawiać z portalem "sport.pl", gdzie opowiedział nie tylko o nadchodzącym meczu, ale także podzielił się swoimi przemyśleniami na temat powiększenia grona drużyn mistrzostw Europy. I nie gryzł się w język.

Nikola Grbić nie miał zamiaru się z tym kryć. Jasne stanowisko w sprawie tegorocznych mistrzostw Europy

Do 2019 roku w turnieju brało udział 16 drużyn. Teraz jest ich aż 24 i Nikola Grbić nie ukrywa, że jego zdaniem ten pomysł przysłużył się do obniżenia poziomu całych mistrzostw Europy, przy jednoczesnym nie zainteresowaniu widzów poszczególnymi meczami. Najsłabsze drużyny rywalizujące między sobą nie są bowiem w stanie, według trenera, przyciągnąć na trybuny rzeszy kibiców. 

Nikola Grbić wypalił prosto z mostu! Przed meczem Polska - Belgia powiedział, co myśli naprawdę. Jasny przekaz

Szczerze mówiąc, to ten turniej jest za długi. Rozumiem, że celem jest promocja siatkówki w małych krajach i dotarcie z nią do nich, ale to spowalnia rywalizację i obniża jakość turnieju. Jak można oczekiwać, że dużo ludzi przyjdzie na mecz Dania - Czarnogóra w Macedonii? (...) Tak, chciałbym zmniejszenia liczby uczestników, by podnieść poziom turnieju - wyznał selekcjoner reprezentacji Polski w rozmowie z portalem "sport.pl" komentując obecne mistrzostwa Europy. 

QUIZ: Co wiesz o polskiej siatkówce?

Pytanie 1 z 12
1. Który siatkarz reprezentacji Polski zdobywał złoty medal mistrzostw Europy (2009) i jest obecny podczas imprezy w 2023 roku?
Reprezentacja Polski w siatkówce
Futbologia Extra, odc. 6
Najnowsze