Nikola Grbić

i

Autor: Cyfra Sport Nikola Grbić

Grbić wyjaśnia swoje słowa

Nikola Grbić zdenerwował kibiców swoimi słowami! Teraz tłumaczy, nie tak chciał zostać zrozumiany

2022-08-25 22:51

Nikola Grbić już w piątek rozpocznie z polską kadrą walkę na mistrzostwach świata. Przed Serbem niemałe wyzwanie, bowiem Polacy po raz drugi stają do obrony tytułu i presja jest duża. Niedawno Grbić zdenerwował kibiców swoimi słowami skierowanymi właśnie do fanów, by nie krytykowali jego zawodników po słabszych występach. To wywołało spore poruszenie, więc trener tłumaczy, co miał na myśli.

Dla serbskiego szkoleniowca poprowadzenie Polski na mistrzostwach świata będzie niemałym wyzwaniem. Wcześniej miał okazję rozegrać on tylko jeden poważniejszy turniej – Ligę Narodów. Obrona mistrzostwa, choć może nie jest czymś obligatoryjnym, to na pewno wielu kibiców na nią liczy. Grbić chciał zabezpieczyć swoich zawodników przed zbyt dużą presją ze strony fanów i w rozmowie z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej zaapelował, by ci nie uderzali w jego zawodników po słabszych występach. – Jeśli będziemy nakładać na nich presję, komentować negatywnie słabsze występy, to nie pomoże im się odbudować. To ich spali, bo nałoży na nich presję – powiedział selekcjoner polskiej kadry. To jednak kibicom się nie spodobało, bowiem odebrali to jako zakaz komentowania poczynań kadry.

Nikola Grbić dosadnie przed mistrzostwami świata! Selekcjoner reprezentacji Polski nie zostawił złudzeń, to jest klucz do zwycięstwa

Kamil Semeniuk o kadrze, Grbiciu i transferze do Perugii

Nikola Grbić tłumaczy się ze swoich słów

O wcześniejszą wypowiedź trener polskiej kadry został zapytany przez dziennikarzy portalu Sport.pl. Grbić wyjaśnił, że został źle zrozumiany przez fanów. – Nie miałem na myśli zakazu komentarzy dla fanów, ale prośbę, żeby gdy kadrze idzie słabiej, zrozumieć zawodników, a nie "zabijać" ich za błędy. Takie słowa do nich docierają. Przepraszam, jeśli ktoś źle odebrał mój apel, albo zrozumiał te słowa jako uderzenie w fanów. Nie taki miałem zamiar – wyjaśnił Nikola Grbić.

Grbić wstawi Fornala za Śliwkę? „Nie drążcie, to nie pomaga Olkowi”

Serb podkreślił też, że liczy na komentarze od fanów, ale nie bezsensowną krytykę. – Ale nie powiedziałem też: nie komentujcie. Nie chcę, żeby kibic tylko siedział i oglądał mecz. Ale, gdy przychodzi trudny moment, wolałbym nie widzieć takich słów: "Ten gość nie wie, jak rozgrywać", "A ten nie wie, o co chodzi w siatkówce". Mówimy o zawodnikach, którzy sięgali już po Ligę Mistrzów, mistrzostwo Polski, czy nawet złoto mistrzostw świata. Wiedzą, jak grać. A gdy im nie idzie, dobrze byłoby ich wspierać, a nie im jeszcze dokładać – dodał Grbić w rozmowie z portalem Sport.pl.

QUIZ. Ile wiesz o siatkarskich mistrzostwach świata?!

Pytanie 1 z 15
Ile razy reprezentacja Polski siatkarzy została mistrzem świata?
Najnowsze