Jastrzębski Węgiel poległ w starciu z Niemcami

2011-02-03 2:00

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla źle rozpoczęli play-off Ligi Mistrzów. Niemieckiemu zespołowi Unterhaching ulegli 1:3 (22:25, 20:25, 25:20, 19:25) i szansy na przejście do kolejnej rundy muszą szukać w meczu rewanżowym.

Wicemistrzowie Polski mają co prawda teoretycznie dużo łatwiejszą drogę do finału LM niż Skra Bełchatów, ale są wyraźnie rozkojarzeni po wybitnie nieudanym sezonie ligowym.

- Walczymy o co się da - zapowiadał przed meczem trener Lorenzo Bernardi. Ale jego podopieczni grali wczoraj zbyt nierówno, by pokonać przeciętnego przeciwnika.

Kiedy w czwartym secie, przy stanie 1:2, polska drużyna przegrywała już 11:16, było praktycznie po meczu. Mimo porażki jastrzębianie nie stracili nadziei na sukces. Wystarczy w przyszłym tygodniu wygrać we własnej hali w dowolnym stosunku, by o awansie zadecydował tzw. złoty set, rozgrywany do 15 pkt.