Siatkówka, Zaksa Kędzierzyn, Itas Trentino, Liga Mistrzów, finał 2022, Lublana, Kamil Semeniuk

i

Autor: CEV Kamil Semeniuk po meczu finałowym Ligi Mistrzów w Lublanie

Perugia zapłaciła za Kamila Semeniuka fortunę! Bohater ZAKSY przeszedł do historii, bajońska suma

2022-05-26 14:08

O Kamilu Semeniuku mówi obecnie cały siatkarski świat. Polski przyjmujący był jednym z bohaterów ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w zakończonym sezonie, a prawdziwy popis dał w finale Ligi Mistrzów przeciwko Trentino. Mistrzowie Polski obronili prestiżowe trofeum wywalczone przed rokiem, a 25-latek postanowił spróbować nowego wyzwania. Wychowanek ZAKSY wyjedzie do Włoch. Sir Safety Perugia zapłaciła za pozyskanie Semeniuka fortunę!

Semeniuk już przed rokiem robił prawdziwą furorę. Stał się wówczas czołowym siatkarzem ZAKSY i całej PlusLigi, a wielkie zwycięstwo w Lidze Mistrzów było także jego zasługą. Przebojem wdarł się do reprezentacji, z którą pojechał na igrzyska olimpijskie, jednak większym uznaniem Vitala Heynena na pozycji przyjmujących cieszyli się Wilfredo Leon i Michał Kubiak. W zakończonym przed kilkoma dniami sezonie Semeniuk potwierdził fenomenalne umiejętności i poprowadził ZAKSĘ do trypletu. Był największą gwiazdą i MVP finału Ligi Mistrzów, a kibice nie wyobrażają sobie teraz reprezentacji bez niego. Tym bardziej, że Kubiak zakończył karierę w kadrze, a selekcjonerem został Nikola Grbić, który mocno postawił na kędzierzynianina w polskim klubie, a teraz może poprowadzić go w Sir Safety Perugia.

Wzruszający moment z Vitalem Heynenem. Właśnie dlatego polscy kibice nie traktują go jak Horngachera

Sonda
Czy Kamil Semeniuk powinien zostać w ZAKSIE?

Perugia zapłaciła za Semeniuka fortunę! Bajońska suma

Były znakomity serbski rozgrywający, a obecnie trener jest niejako siatkarskim ojcem Semeniuka. Najpierw wprowadził go na wyżyny w ZAKSIE po sezonie, który przyjmujący spędził w Warcie Zawiercie. Teraz będzie prowadził go w Perugii, chyba że straci posadę. To nie jest wykluczone po nieudanym sezonie, w którym włoski gwiazdozbiór odpadł w półfinale Ligi Mistrzów i przegrał w finale Serie A. Właśnie dlatego właściciel klubu - Gino Sirci - sięgnął po polskiego siatkarza. Wykupienie 25-latka kosztowało go naprawdę wiele!

Bartosz Kurek tanio skóry nie sprzedał! Nikola Grbić ujawnił szczegóły rozmowy z siatkarzem. To może wielu zszokować

"Super Express" był niedawno z kamerą w szkole najlepszej tenisistki świata - Igi Świątek!

Menedżer siatkarza, Jakub Michalak, opowiedział o kulisach negocjacji w rozmowie z TVP Sport. Okazuje się, że Perugia wyrażała zainteresowanie Semeniukiem od dłuższego czasu, ale dopiero teraz poszła na całość. - Co do samego Gino Sirciego, właściciela Perugii, to już rok, dwa lata wcześniej mieliśmy oferty dla Kamila z jego klubu. Nie były to jednak propozycje warte tego chłopaka, dlatego nawet nie zastanawialiśmy się nad związaniem z tym zespołem. Teraz podpisał kontrakt na trzy lata. Proszę pamiętać, że trzeba było spłacić historycznie największy buyout w naszej lidze za tego chłopaka, więc trudno byłoby to Włochom zaakceptować w przypadku umowy na rok - opowiedział Michalak w rozmowie z Sarą Kalisz.

Menedżer Semeniuka nie zdradził dokładnej kwoty, ale zgodnie z ustaleniami TVP Sport, które wykorzystało włoskie źródła, mówi się o kwocie rzędu miliona złotych! To właśnie ta suma ma być "największym wykupem w historii PlusLigi", co pokazuje, jak bardzo zależało Perugii na ściągnięciu reprezentanta Polski do Włoch.

Nikola Grbić o sukcesie Zaksy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany