Polki za sukces dostały śmiesznie niską nagrodę! Lewandowski tyle zarabia w GODZINĘ

2019-09-09 12:12 DaO
Reprezentacja Polski
Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Po wielu latach bez dużych osiągnięć w żeńskiej siatkówce, polscy kibice w końcu mieli powody do radości. Choć Biało-czerwone nie zdobyły medalu mistrzostw Europy, dały nam wiele powodów do radości. Przed turniejem mało kto spodziewał się, że Polska będzie czwartą drużyną na Starym Kontynencie. Mimo sporego osiągnięcia siatkarki od organizatorów mistrzostw dostały niewielką nagrodę.

Na medal kobiecej reprezentacji nadal musimy czekać. Ale niewiele brakowało, aby na minionych mistrzostwach Europy Polki stanęły na podium. Niestety w półfinale okazały się gorsze od Turcji, a w meczu o trzecie miejsce nie zdołały drugi raz z rzędu pokonać wicemistrzyń świata, Włoszek. Czwarte miejsce i tak należy odebrać jako sukces, bo w kadrze jest kilka młodych zawodniczek, które najlepsze lata mają nadal przed sobą.

Wielkie imprezy wiążą się oczywiście z nagrodami pieniężnymi. Organizatorzy mistrzostw łącznie przewidzieli premię w wysokości 750 tys. euro do podziału między cztery najlepsze drużyny w Europie. Najwięcej zarobiły rzecz jasna złote medalistki. Serbki dostaną 400 tys. euro, Turczynki 200 tys., Włoszki 100 tys., a Polki zaledwie 50 tys. euro.

Należy pamiętać, że nagroda jest do podziału między całą kadrę oraz sztab trenerski. Przeliczając wszystko na złotówki wychodzi na to, że każda osoba z drużyny dostanie około... 10 tys. zł. Dla porównania, Robert Lewandowski w Bayernie Monachium zarabia tyle w godzinę! Co więcej, nagroda dla siatkarek ma się to nijak do tego, co można zarobić na mistrzostwach Europy w piłce nożnej.

Za sam udział na Euro 2016 związek dostał od UEFA 8 mln euro! Gdyby Polacy znaleźli się w najlepszej czwórce mistrzostw łącznie mogliby zarobić około 20 mln euro. Oczywistym jest, że piłka nożna jest sportem znacznie bardziej popularnym na świecie i niewiele dyscyplin może się z nią równać, ale te różnice w nagrodach i tak mogą zrobić ogromne wrażenie.