Reprezentacja Polski, Polska - Belgia

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski, Polska - Belgia

Polska – Belgia RELACJA NA ŻYWO. Polacy dominują w trzecim secie, Belgowie mogą tylko patrzeć. Siatkówka: Polska – Belgia LIVE w INTERNECIE [WYNIK, SKŁADY]

2021-05-14 14:28

Polska – Belgia RELACJA NA ŻYWO. Siatkówka: Polska – Belgia LIVE w INTERNECIE WYNIK. Trwają przygotowania polskich siatkarzy do rozgrywek Ligi Narodów, a w dalszej perspektywie, do igrzysk olimpijskich w Tokio. Zgrupowanie reprezentacji Polski rozpoczęło się od towarzyskiego spotkania z Belgią, które Polacy wygrali… 4:0 (trenerzy umówili się na minimum 4 sety). Teraz nasz zespół ponownie zmierzy się z belgijską ekipą. Mecz towarzyski Polska – Belgia RELACJA NA ŻYWO. Siatkówka: Polska – Belgia LIVE w INTERNECIE. Drugi mecz towarzyski Polska – Belgia.

Polska – Belgia 4:0 (25:14, 25:21, 25:11, 25:19)

Polska: Muzaj, Kurek, Leon, Wojtaszek, Drzyzga, Łomacz, Kubiak, Śliwka, Kochanowski, Semeniuk, Zatorski, Bieniek, Huber

Belgia: Steuer, van Else, van de Velde, D'Heer, Cox, van Hoyweghen, Rotty Wing, Thys, Ribbens, Plaskie, Desmet, Kindt, Reggers, Brems

Podopieczni Vitala Heynena udanie rozpoczęli zgrupowanie reprezentacji Polski w siatkówce. Podczas starcia w Łodzi nasi kadrowicze rozbili swoich rywali, Belgów, pokonując ich we wszystkich czterech setach, jakie zostały rozegrane tego dnia. Polacy wygrywali do 13, dwa razy do 14 i do 17. Belgowie nie mieli nic do powiedzenia, jednak warto zaznaczyć, że nie pojawili się oni w Polsce w najmocniejszym składzie.

Dla trenera Vitala Heynena rywalizacja w meczach towarzyskich z Belgami to przede wszystkim przegląd wojsk. Mimo że rotacji w zespole było dużo, suma jakości była tak ogromna, że nasi zawodnicy bez problemu radzili sobie z rywalami. Wszyscy liczą na to, że również dziś, w drugim spotkaniu towarzyskim z Belgią, będzie podobnie.