Wilfredo Leon

Autor: Cyfrasport Wilfredo Leon w meczu z reprezentacją Niemiec

Polska - Niemcy: Skrót meczu siatkarzy [WIDEO]

2020-07-22 23:02

Bartosz Kurek, Wilfredo Leon i spółka wrócili do gry! W środę pokonali reprezentację Niemiec 3:2 w towarzyskim meczu rozegranym w Zielonej Górze. Początek był trudny, ponieważ pierwsze dwa sety padły łupem rywali. Selekcjoner Vital Heynen dokonał jednak roszad w składzie i mistrzowie świata złapali wiatr w żagle. Ostatecznie, po pięciu setach to oni cieszyli się ze zwycięstwa! Zobaczcie skrót meczu Polska - Niemcy!

Na ten moment wszyscy fani siatkówki czekali od października... Polscy siatkarze wrócili na boisko! W związku z pandemią koronawirusa odwołano wszystkie najważniejsze imprezy zaplanowane na ten rok, jednak udało się zorganizować towarzyskie mecze z Niemcami i Estonią. Pierwszy z nich miał miejsce w środę w Zielonej Górze.

Jakub Kochanowski ma uraz. Nagła zmiana w składzie reprezentacji Polski siatkarzy

Selekcjoner Vital Heynen rozpoczął mecz z Niemcami w eksperymentalnym składzie, posyłając do gry m.in. Jana Nowakowskiego, Norberta Hubera i Tomasza Fornala. Rywale to wykorzystali i wygrali dwa pierwsze sety. W końcu swoją szansę dostali m.in. Bartosz Kurek, Wilfredo Leon czy Bartosz Bednorz i efekty przyszły błyskawicznie. Polacy zaczęli dominować, wygrywając kolejne dwie partie. O wyniku przesądził więc tie-break, który mistrzowie świata zwyciężyli do 10.

Znamy plan gier polskich siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2021 [TERMINARZ]

Polska – Niemcy 3:2 (18:25, 23:25, 25:17, 25:22, 15:10)

Polska: Fabian Drzyzga, Maciej Muzaj, Jan Nowakowski, Norbert Huber, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek – Damian Wojtaszek (libero) oraz Grzegorz Łomacz, Bartosz Bednorz, Karol Kłos, Wilfredo Leon, Paweł Zatorski (libero), Bartosz Kurek.

Niemcy: Jan Zimmermann, Ruben Schott, Moritz Karlitzek, Simon Hirsch, Tobias Krick, Florian Krage – Julian Zenger (libero) oraz Moritz Reichert, Linus Weber, Johannes Tille, Christian Fromm, Marcus Boehme, Lukas Maase, Tim Stohr (libero), Anton Brehme

W czwartek polskich siatkarzy czeka kolejne spotkanie. W Zielonej Górze po raz drugi zagrają z Niemcami. Początek meczu o godzinie 18:00.

CO POWIEDZIAŁ? Fabian Drzyzga zdradził ważną informację przed meczem z Niemcami

NOWY TERMIN! Siatkarze nie zagrają w tym roku w Memoriale Wagnera

ZOBACZ skrót środowego meczu Polska - Niemcy

Skrót meczu Polska - Niemcy

Autor: Polsat Sport Skrót meczu siatkarzy Polska - Niemcy Link: Skrót meczu siatkarzy Polska - Niemcy