Polska - Serbia O KTÓREJ GODZINIE mecz siatkarzy dzisiaj 20.08 Memoriał Wagnera Polska - Serbia O której godzinie grają siatkarze dzisiaj sobota O której siatkówka dzisiaj GODZINA

i

Autor: Jacek Kozioł Polska - Serbia O KTÓREJ GODZINIE mecz siatkarzy dzisiaj 20.08 Memoriał Wagnera Polska - Serbia O której godzinie grają siatkarze dzisiaj sobota O której siatkówka dzisiaj GODZINA

Memoriał Wagnera

Polska - Serbia O KTÓREJ GODZINIE mecz siatkarzy dzisiaj 20.08 Memoriał Wagnera Polska - Serbia O której godzinie grają siatkarze dzisiaj sobota O której siatkówka dzisiaj GODZINA

2022-08-20 10:15

Polska - Serbia O której godzinie grają siatkarze dzisiaj Memoriał Wagnera Polska - Serbia O której godzinie mecz siatkarzy dzisiaj 20.08 O której godzinie siatkówka dzisiaj w sobotę. Polscy siatkarze na koniec rywalizacji w Memoriale Wagnera w Krakowie zagrają dzisiaj z Serbią. Po dwóch wysokich zwycięstwach są już pewni triumfu w turnieju, ale mecz z Serbią będzie dla zespołu Nikoli Grbicia przede wszystkim cennym sprawdzianem formy przed mistrzostwami świata. Sprawdź o której siatkówka dzisiaj w Krakowie 20.08.

Mecz Polska - Serbia siatkarzy dzisiaj to ostatnie spotkanie Biało-Czerwonych w rozgrywanym w Krakowie Memoriale Wagnera. Zespół Nikoli Grbicia po zwycięstwie 3:0 nad Iranem wczoraj pokonał 3:0 Argentynę. Polscy siatkarze bez względu na wynik ostatniego spotkania już wygrali Memoriał Wagnera. Najważniejszy jednej jest nie wynik, ale budowanie formy przed mistrzostwami świata. Dlatego mecz z Serbią to kolejne cenne przetarcie.

Polska - Serbia O KTÓREJ GODZINIE mecz siatkarzy dzisiaj 20.08 Memoriał Wagnera

Polscy siatkarze bez względu na wynik ostatniego spotkania z Serbami już wygrali Memoriał Wagnera w Krakowie po dwóch zwycięstwach za 3 punkty nad Iranem i Argentyną. Kapitan reprezentacji Bartosz Kurek komentując ten rezultat, wyraźnie jednak stwierdził, że nie ma to dla drużyny praktycznie żadnego znaczenia. Kiedy w 2018 roku Biało-Czerwoni triumfowali w tradycyjnej imprezie na cześć legendarnego szkoleniowca, potem zostali mistrzami świata w Turynie. Bezpośredniego przełożenia na to oczywiście nie ma, ale miło pomyśleć, że tak mogłoby się stać także obecnie, bo w końcu za niespełna tydzień rusza siatkarski mundial w Polsce i Słowenii. Bartosz Kurek po pokonaniu 3:0 brązowych medalistów olimpijskich Argentyńczyków jednoznacznie stwierdził, jak podchodzi do pierwszego miejsca w Memoriale. – Ma to dla nas trzeciorzędne, a może nawet czwartorzędne znaczeniewyjaśnia kapitan drużyny narodowej.

Memoriał Wagnera O KTÓREJ GODZINIE siatkówka dzisiaj w Krakowie 20 sierpnia sobota

To jasne, że priorytetem Polaków jest doprowadzenie zespołu do formy w mistrzostwach, które 26 sierpnia zaczną meczem z Bułgarią. Kurek mówi to otwarcie: – Nie przyjechaliśmy tutaj walczyć o zwycięstwo, ale o poprawę naszej gry i myślę, że powoli to osiągamy, idzie to wszystko w dobrym kierunku. Musimy być skoncentrowani i pracować nad tym, żeby poprawiać te mankamenty, które jeszcze są. W czym możemy się poprawić? We wszystkim. Nie możemy być z siebie zadowoleni, przynajmniej nie w tym momencie. Mamy być zadowoleni za parę tygodni - powiedział Bartosz Kurek. Kapitan kadry podchodzi do kolejnych wyzwań optymistycznie. – Jesteśmy na dobrej drodze, ale trzeba trzymać głowę nisko, twardo stąpać po ziemi i wiedzieć, że to jeszcze nie jest nasze maksimum. Przynajmniej ja mam takie odczucie i myślę że koledzy się ze mną zgodzą – kwituje Bartosz Kurek.

Siatkówka dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE mecz Polaków Memoriał Wagnera w sobotę 20.08

Karol Kłos zdradza tajemnicę sztuki blokowania rywali

Polska - Serbia O KTÓREJ GODZINIE siatkówka dzisiaj w Memoriale Wagnera 20.08

Polscy siatkarze nie przywiązują gigantycznej wagi do wyniku w trwającym w Krakowie Memoriale Wagnera, bo kluczowe są startujące 26 sierpnia mistrzostwa świata. Jednak sukces Polaków w tradycyjnym turnieju niemal zawsze przekładał się na znakomity wynik w mundialu. Z czterech poprzednich mistrzostw świata Biało-Czerwoni trzy razy wracali z medalami, w tym dwukrotnie ze złotem. Kiedy w 2018 r. przywozili tytuł z Turynu, wcześniej triumfowali w Memoriale Wagnera. Tak samo było w 2006 r. Wtedy Polacy wygrali Memoriał, a potem zostali wicemistrzami globu. W 2014 r. złoto mundialu poprzedziło srebro MW.

Mecz siatkarzy dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE mecz Polska - Serbia w siatkówkę dzisiaj 20.08

W pierwszym meczu Memoriału 2022 Polacy łatwo poradzili sobie z zawsze niewygodnymi Irańczykami, z którymi w tym sezonie rozegrali już dwa trudne, pięciosetowe boje i raz ulegli. W Tauron Arenie nadawali ton grze, szczególnie w bloku, w którym wygrali aż 13:1 (!), a w całym spotkaniu 3:0. W piątek podopieczni Nikoli Grbicia pokonali 3:0 Argentynę. Forma kadry rośnie? Rozgrywający Marcin Janusz tonuje nastroje: – Cieszymy się, że widać w naszej grze różnicę w stosunku do poprzedniego sparingu z Ukrainą (wymęczone 3:2 – red.). Widać, że z dnia na dzień wygląda to coraz lepiej. I oby tak dalej, utrzymajmy taką tendencję do mistrzostw świata – komentuje. – Ja jednak jestem zdania, że z meczów sparingowych nie ma co wyciągać daleko idących wniosków, bez względu na to, czy grało się lepiej, czy gorzej. Moment, w którym naprawdę musimy być w formie, przyjdzie ze startem mundialu.

Polska - Serbia O KTÓREJ GODZINIE grają siatkarze dzisiaj sobota 20.08

Mecz Polska - Serbia siatkarzy w Memoriale Wagnera zostanie rozegrany w sobotę 20 sierpnia 2022 r. Początek meczu Polska - Serbia w siatkówkę o godzinie 18.30. Transmisja TV na Polsacie Sport.

Najnowsze