Siatkówka, Liga Narodów, siatkarze, reprezentacja Polski, trener, Nikola Grbić

i

Autor: FIVB Trener Nikola Grbić

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

Nikola Grbić znalazł receptę na sukces! Szkoleniowiec reprezentacji Polski podjął jedną decyzję, to ona wpłynęła na tak świetną grę

2022-08-20 8:39

Nikola Grbić został trenerem na początku 2022 roku, od tego czasu zdobył brązowy medal w rozgrywkach Ligi Narodów, gdzie reprezentacja Polski pokonała w ostatnim meczu gospodarzy turnieju finałowego - Włochów. Podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, serbski szkoleniowiec może się pochwalić pierwszym triumfem z "Biało-Czerwonymi" w turnieju przed rozegraniem ostatniego spotkania. Grbić dokonał kluczowej zmiany w wyjściowym składzie, co bardzo dobrze wpłynęło na grę w obronie mistrzów świata.

Reprezentacja Polski przygotowuje się do najważniejszej imprezy w tym sezonie, czyli mistrzostw świata. Podopieczni Nikoli Grbicia miesiąc temu podczas turnieju Ligi Narodów zdobyli brązowy medal pokonując w ostatnim meczu Włochów. Kolejnym etapem przed startem w mistrzostwach był udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, gdzie Polacy pokonali w trzech partiach Iran oraz Argentynę, przed "Biało-Czerwonymi" czeka jeszcze jedno spotkanie z Serbiom, jednak mistrzowie świata już są pewni triumfu w całym memoriale. Warto dodać, że jest to pierwsze zwycięstwo reprezentacji Polski pod wodzą Nikoli Grbicia.

Marcin Możdżonek ostro o Wilfredo Leonie! Były reprezentant Polski nie popiera podejścia przyjmującego, mocne słowa

Sonda
Czy Polacy po raz trzeci z rzędu zostaną mistrzami świata?

Zwycięstwo w tradycyjnej imprezie na cześć legendarnego szkoleniowca to dobry znak, warto przypomnieć, że tak samo było w 2018 roku, po czym reprezentacja Polski obroniła tytuł mistrzów świata. Po meczu z Argentyną wypowiedział się Bartosz Kurek, który z dystansem wypowiedział się o wygranej w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. - Nie przyjechaliśmy tutaj walczyć o zwycięstwo, ale o poprawę naszej gry i myślę, że powoli to osiągamy, idzie to wszystko w dobrym kierunku. Musimy być skoncentrowani i pracować nad tym, żeby poprawiać te mankamenty, które jeszcze są. W czym możemy się poprawić? We wszystkim. Nie możemy być z siebie zadowoleni, przynajmniej nie w tym momencie. Mamy być zadowoleni za parę tygodni - podsumował kapitan reprezentacji Polski.

Irańskie media głośno o wypowiedzi Bartosza Kurka! Z ust kapitana reprezentacji Polski padły wielkie słowa

Kluczowa zmiana Nikoli Grbicia! Tomasz Fornal był niesamowity w obronie

Od dłuższego czasu kibice domagali się wprowadzenia jednej zmiany na parkiecie. Mowa tutaj o rozpoczęciu spotkania przez Tomasza Fornala, zamiast Aleksandra Śliwki. Nikola Grbić bardzo dobrze zna podejście i ambicje wszystkich reprezentantów Polski oraz wie o tym, że wszyscy zawodnicy zgodnie akceptują swoją rolę w kadrze. Ważne jest to, żeby nie wymuszać jakiejś decyzji na szkoleniowcu, bo to on wie najlepiej, jak powinna wyglądać wyjściowa "szóstka". Podczas turnieju Ligi Narodów widoczny był brak gry "blok-obrona", co mogło wpłynąć na niektóre wyniki. Podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, serbski trener mógł pozwolić sobie na eksperymenty, które mogą pozytywnie wpłynąć na start w mistrzostwach świata.

Wygrana siatkarzy w Memoriale Wagnera to sukces? Bartosz Kurek brutalnie szczery [WIDEO]

Podczas meczu z Argentyną, Tomasz Fornal pojawił się na przyjęciu wraz z Aleksandrem Śliwką. Siatkarz Jastrzębskiego Węgla pokazał się z bardzo dobrej strony swoją grą w obronie, natomiast niżej oceniany Aleksander Śliwka pokazał wszystkim kibicom, że nie ma problemów ze skutecznością w ataku. Na parkiecie mogliśmy zobaczyć także Karola Kłosa oraz Jakuba Popiwczaka, podczas meczu na parkiecie pojawił się także Łukasz Kaczmarek. Już za kilka dni rozpoczną się mistrzostwa świata, a reprezentacja Polski swój pierwszy mecz rozegra z Bułgarią, kolejnymi rywalami w grupie będzie Meksyk oraz USA.

Wielkie wyznanie gwiazdy siatkówki! Od dawna zmagał się z choroba, wcześniej o tym nie mówił

Bartosz Kurek cieszy się ze zwycięstwa nad Włochami
Najnowsze