Polska - Włochy WYNIK

Autor: Cyfrasport Polska - Włochy WYNIK

Zrobiły to!

Polskie siatkarki jadą na igrzyska do Paryża! Jesteście wielkie, Włoszki pokonane w czterech setach

2023-09-24 22:25

Polska - Włochy WYNIK. To nie sen! Polskie siatkarki po raz czwarty w historii pojadą na igrzyska olimpijskie! Biało-Czerwone zapewniły sobie bezpośredni awans z turnieju eliminacyjnego po wielkim zwycięstwie z Włoszkami 3:1! Spotkanie zaczęło się od fatalnego pierwszego seta, ale w trzech kolejnych partiach Polki weszły na najwyższe obroty i po zaciętym meczu ograły faworyzowane Włochy. Dziewczyny, jesteście wielkie! Jedziecie w przyszłym roku do Paryża!

Polska - Włochy 3:1 (15:25, 26:24, 25:23, 25:21)

Polska: Czyrniańska, Fedusio, Gałkowska, Jurczyk, Korneluk, Łukasik, Pacak, Różański, Stenzel, Stysiak, Szczygłowska, Wenerska, Witkowska, Wołosz

Włochy: Antropova, Bosio, Chinelo Nwakalor, Danesi, Degradi, Fatime Sylla, Fersino, Gennari, Lubian, Nwakalor, Parrocchiale, Pietrini, Squarcini, Villani

Już przed meczem było jasne, że awans na igrzyska wywalczy tylko zwycięzca ostatniego meczu turnieju kwalifikacyjnego w Łodzi. Po pierwszym secie nastroje polskich kibiców nie mogły być dobre, bo Włoszki dały Polkom pokaz siatkówki i wygrały 25:15. Najwyraźniej podopieczne Stefano Lavariniego potrzebowały takiego zimnego prysznica, bo od drugiego seta weszły na najwyższe obroty. Pomogły w tym zmiany trenera, który zaufał Joannie Wołosz, choć spotkanie na rozegraniu zaczęła Katarzyna Wenerska. Udane wejście za Olivię Różański zaliczyła też Martyna Czyrniańska, a prawdziwą liderką zespołu była Magdalena Stysiak. Nasza atakująca raz po raz rozbijała rywalki, a Polki konsekwentnie zbliżały się do Paryża. Swoją cegiełkę dołożył też sztab szkoleniowy, który w końcówce drugiego seta przerwał długą akcję i poprosił o challenge, dopatrując się błędu wpadnięcia w siatkę ze strony Włoszek. Kibice zamarli, ale sztab miał rację. Czwarty set był prawdziwym popisem naszych siatkarek i zakończył się wymarzonym awansem na IO! Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Polska - Włochy:

Czy polskie siatkarki zdobędą medal igrzysk olimpijskich w Paryżu?