Siatkówka, Agnieszka Korneluk, siatkarki

Autor: FIVB Agnieszka Korneluk

Siatkarska Liga Narodów

Fenomenalny początek reprezentacji Polski w Lidze Narodów! "Biało-Czerwone" pokonały Włoszki w trzech setach

2024-05-14 20:34

To był pierwszy mecz reprezentacji Polski w rozgrywkach Ligi Narodów. Pierwszy przeciwnik nie był łatwy, ponieważ Włoszki zawsze są trudnymi rywalkami. Podopieczne Stefano Lavariniego wspięły się na wyżyny i w pierwszym secie pokonały przeciwniczki na przewagi 28:26. W kolejnych partiach ekipa z Ekateriną Antropovą nie mogła znaleźć sposobu na znakomitą grę w obronę Polek i poniosły bolesną porażkę 3:0.

Polska - Włochy 3:0 (28:26;25:22;25:21)

Polska: Alagierska, Damaske, Gałkowska, Korneluk, Kowalewska, Łukasik, Mędrzyk, Pacak, Piasecka, Stysiak, Szczygłowska, Wenerska, Witkowska

Włochy: Akrari, Antropova, Bonifacio, Bosetti, Bosio, Cambi, Danesi, Degradi, Fersino, Mingardi, Nervini, Nwakalor, Omoruyi, Spirito

Siatkarscy kibice po zakończonym sezonie klubowym mogą być zadowoleni. Wszystko za sprawą Ligi Narodów, w której kobiety rozpoczynają rywalizację 14 maja. "Biało-Czerwone" w pierwszym starciu zmierzą się z Włochami. W 2023 roku dwukrotnie dochodziło do starcia obu zespołów, gdzie lepsze były podopieczne Stefano Lavariniego. Wówczas Polki w tych starciach dwukrotnie pokonywały rywalki 3:1. Sprawa powołań na zbliżające się igrzyska olimpijskie w Paryżu jest nadal otwarta, dlatego wiele zawodniczek może dobrymi występami przekonać włoskiego szkoleniowca do podjęcia odpowiedniej decyzji.

Polska - Włochy WYNIK NA ŻYWO Relacja live z Ligi Narodów

Polki po znakomicie rozegranym zeszłorocznym turnieju w Łodzi nie muszą się martwić o bilet na imprezę w Paryżu, dlatego rozgrywki Ligi Narodów będą idealnym wydarzeniem do odpowiedniego przygotowania się na igrzyska olimpijskie.