Reprezentacyjna siatkarka w wielkim szoku. „Błędy nas zabiły”

2020-09-18 12:29
Siatkówka, Budowlani Łódź, Zuzanna Górecka
Autor: Piotr Sumara/PLS Zuzanna Górecka z Budowlanych Łódź w czasie meczu z Jokerem Świecie

Wszyscy patrzyli na to, co się stało z niedowierzaniem. Pierwszy mecz nowego sezonu ligi siatkarek i od razu wielka sensacja. Skazywany na pożarcie beniaminek Joker Świecie przyjechał do Budowlanych Łódź i szedł jak po swoje. Wykorzystując niemrawą i nieskuteczną grę gospodyń, zabrał do domu wygraną 3:1.

– Masa błędów, te błędy nas zabiły. Niewykorzystane akcje na pojedynczym bloku – wyliczała podłamana Zuzanna Górecka, reprezentacyjna przyjmująca, która od tego sezonu przywdziewa barwy Budowlanych Łódź. Zespół łódzki został zbudowany w sporej mierze na młodych nadziejach polskiej siatkówki, ale mających już niemałe doświadczenie, nawet na poziomie pierwszej reprezentacji.

Dawid Murek zadebiutuje jako trener w zespole córki Natalii. „Będziemy na językach i tego nie unikniemy” [WYWIAD]

– Jesteśmy młodym zespołem, ale to żadne wytłumaczenie, powinnyśmy wyjść i grać swoje, bo grać potrafimy. Siatkówka jest naszą pasją i nie robimy tego od dwóch dni, ale od paru lat. Nie możemy w kolejnym meczu pokazać czegoś takiego. Tego nie można nazwać grą. Rywalki wykorzystały nasze błędy, bo masę punktów im oddałyśmy – pomstowała Górecka.

Siatkarki wyszły na boisko w... szpilkach! Wyglądają szałowo, ale mają w tym wielki cel

– Styl tej porażki jest nie do zaakceptowania. 42 błędy własne, to nas zabiło – wtórował swojej podopiecznej trener łodzianek Błażej Krzyształowicz. – Nie podawaliśmy przeciwnikowi ręki, ale po prostu kolejne punkty. Dla mnie to zaskakujące, aż tak źle nie trenowaliśmy.

Maciej Muzaj i spółka lepsi od zespołu Bartosza Bednorza. 22 punkty naszego atakującego

– Nasz trener podchodzi do każdego meczu z nastawieniem, że trzeba go wygrać, bez względu na to, kto jest po drugiej stronie. I z takim celem przyjechałyśmy tutaj – tłumaczyła Adrianna Kukulska z Jokera. – Może ktoś pomyśli, że to śmieszne. My jednak byłyśmy pewne siebie. Każdy kolejny punkt nas nakręcał.

Siatkarki reprezentacji Polski trenują na ...plaży w Szczyrku.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze