Sebastian Świderski, Nikola Grbić

i

Autor: ART SERVICE/Cyfra Sport Sebastian Świderski, Nikola Grbić

Kluczowa zmiana

Sebastian Świderski w taki sposób określił Nikolę Grbicia. Gigantyczne zmiany, ostateczna decyzja zapadła

2023-11-30 9:45

Minione tygodnie w polskiej siatkówce były nieco burzliwe. Przede wszystkim za sprawą zawodników, którzy sami zaczęli apelować o to, aby liczba spotkań w sezonie została mocno ograniczona, gdyż sezon jest za długi, co odbija się na ich zdrowiu. Za takim pomysłem był również Sebastian Świderski i ostatecznie do zmian dojdzie. Prezes PZPS wyjawił również, jak roszady w PlusLidze może przyjąć Nikola Grbić.

Tuż po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego, w którym biało-czerwoni mieli zaledwie kilkanaście dni przerwy na załapanie oddechu, bardzo często pojawiały się informacje o kolejnych kontuzjach kluczowych siatkarzy. Plaga urazów była na tyle duża, że ponownie zaczęto mówić o potrzebie zmian w siatkarskim kalendarzu. Sami zawodnicy zaczęli apelować, że liczba meczów rozgrywanych na przestrzeni kilku miesięcy jest zdecydowanie za duża. Jednym z postulatów było zmniejszenie PlusLigi z 16 na 14 zespołów.

Po tym, co powiedział Łukasz Kaczmarek aż serce się kraje. Sytuacja coraz bardziej dramatyczna. Przejmująca reakcja Sebastiana Świderskiego

QUIZ: Rozpoznasz polskich siatkarzy? Komplet punktów to obowiązek prawdziwego kibica!

Pytanie 1 z 20
Zaczynamy z wysokiego C. Siatkarz na zdjęciu to...
Bartosz Kurek

Świderski zadowolony ze zmian

We wtorek tę zmianę udało się przeprowadzić i prezesi klubów zagłosowali za zmniejszeniem ligi do 14 zespołów. Zmiany wejdą w życie od sezonu 2025/26. W rozmowie z TVP Sport Sebastian Świderski nie ukrywał, że jest zadowolony z takiego rozwoju wydarzeń. - Czy odetchnąłem? Tak. Cieszę się, ponieważ jest to znak, że głos zawodników, środowiska i kibiców jest słyszalny, że kluby na niego reagują. Głosowanie było bardzo wyrównane. Można było przewidzieć, że kluby z dołu tabeli będą chciały zrobić wszystko, by utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Te najlepsze z kolei liczyły na to, że spotkań będzie trochę mniej, ponieważ mają kalendarz wypełniony europejskimi pucharami - powiedział prezes PZPS.

Andrzej Wrona aż się zagotował po tych informacjach. Musiał to z siebie wyrzucić, gorzkie słowa polskiego siatkarza

Świderski o Grbiciu

Sternik polskiej siatkówki został zapytany o to, czy głos w sprawie zabrał selekcjoner biało-czerwonych, Nikola Grbić. Świderski wyraził się o Serbie jako o człowieku, który umie pracować w każdych okolicznościach. - Jeszcze się o tym nie dowiedział, ponieważ nie było czasu – prosto ze spotkania udaliśmy się na meeting medialny. Nikola Grbić jest to jednak człowiek, który zaadaptuje się do każdej sytuacji. O kwestiach kalendarza dosyć głośno wypowiadał się jeszcze w zeszłym roku. Prosił o trochę więcej czasu na odpoczynek przed sezonem reprezentacyjnym dla tych zawodników, którzy są najbardziej obciążeni w sezonie ligowym, a następnie biorą udział w wyzwaniach kadrowych - stwierdził były reprezentant Polski.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze