Skra Bełchatów - Trentino, wynik 1:3. Skra nie przebiła ściany

2010-12-21 20:15

Siatkarscy mistrzowie świata znowu nie do zatrzymania dla Skry Bełchatów. W finale klubowych MŚ w Katarze mistrzowie Polski nie mieli wiele do powiedzenia i tak jak przed rokiem ulegli Trentino. Obrońcy tytułu pokonali nas 3:1.

To pierwsza porażka bełchatowian po rewelacyjnej serii 16 kolejnych wygranych, w tym nad Trentino w meczu grupowym Ligi Mistrzów.

Wczoraj w Dausze włoscy giganci grali jednak w pełni skoncentrowani i nie dali rozwinąć skrzydeł mistrzom Polski, przede wszystkim w dwóch pierwszych setach. W drugiej partii Trentino prowadziło już nawet 14:6.

Przeczytaj koniecznie: Marcin Gortat: Mam nadzieję, że Nash nie połamie mi palców - WYWIAD

Trener Skry Jacek Nawrocki (45 l.) łapał się tylko za głowę, widząc bezradność podopiecznych w wielu sytuacjach. Najgorszym elementem Skry był psuty zbyt często serwis i fatalny blok, z którego pierwszy punkt zdobyliśmy dopiero w 3. secie.

Rywale byli przygotowani na wszelkie pomysły Skry w ataku i postawili pod siatką ścianę nie do przebicia dla Mariusza Wlazłego i spółki.