Skra w finale mistrzostw świata!

2009-11-07 19:51

Sukces siatkarzy Skry Bełchatów! Mistrzowie Polski po ciężkim boju wygrali 3:1 (15:25, 25:23, 25:21, 26:24) z Zenitem Kazań i awansowali do finału rozgrywanych w Katarze Klubowych Mistrzostw Świata. Zagrają o ćwierć miliona dolarów!

Rosjanie najbardziej bali się przed meczem naszego bombardiera numer jeden, Bartosza Kurka (21 l.). I słusznie, bo przyjmujący Skry jak zwykle był najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu. Zdobył 28 pkt, w tym kilka ważnych w końcówce spotkania.

Mecz zaczął się kiepsko dla Skry. Zenit objął w pierwszym secie wysokie prowadzenie i z łatwością wygrał tę partię. Kolejne sety pokazały jednak, że drużyna z Bełchatowa ma charakter. Wygrała seta drugiego i trzeciego, z kolei w czwartym wydawało się, że Rosjanie doprowadzą do tie-breaka. W końcówce prowadzili już dwoma punktami, ale mistrzom Polski udało się odrobić straty, wygrać na przewagi do 24 i awansować do finału.

Rywalem Skry w grze o 250 tysięcy dolarów premii za zwycięstwo w KMŚ będzie Trentino (Włochy), z Łukaszem Żygadło w składzie. Finał odbędzie się w niedzielę o godz. 18 czasu polskiego.