Tomasz Fornal

i

Autor: Cyfra Sport Tomasz Fornal

Tokio 2020: Dwóch polskich siatkarzy opuściło Japonię tuż przed startem igrzysk! Ciężkie chwile pożegnania

2021-07-23 10:18

Igrzyska w Tokio są szansą dla polskich siatkarzy szansą na zapisanie się w historii tej dyscypliny. Po raz ostatni na igrzyskach olimpijskich Polacy zdobyli medal w 1976 roku. Obecne pokolenie, które w swoim dorobku ma m.in. dwa medale mistrzostw świata, bardzo chce powtórzyć ten sukces. Niestety, nie wszyscy będą mogli o to walczyć – dwóch polskich zawodników, którzy polecieli do Japonii, musiało opuścić kadrę tuż przed startem igrzysk.

Ostatnie miesiące były okresem ciężkich przygotowań dla polskich siatkarzy. Podopieczni Vitala Heynena brali udział w Lidze Narodów, która była dla nich najpoważniejszych testem – to postawa na tym turnieju zaważyła na tym, kto poleciał do Japonii walczyć o olimpijski medal. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, bo sięgnęli po srebrny medal imprezy rozgrywanej w Rimini. Na sam koniec kadra olimpijska rozegrała jeszcze trzy mecze w Memoriale Huberta Wagnera, w którym mierzyła się jednak z dużo słabszymi rywalami – to były ostatnie oficjalne spotkania, jakie zagrali przed startem igrzysk. Do Japonii udało się 14 zawodników, jednak dwóch z nich musi opuścić Kraj Kwitnącej Wiśni przed rozpoczęciem imprezy.

Tokio 2020. Vital Heynen dla „SE”: Igrzyska to ryzyko, jeden moment słabości i po tobie

Trzykrotny olimpijczyk Krzysztof Ignaczak: Mamy najmocniejszą drużynę siatkarzy w historii

Pożegnanie i ostatnie przygotowania do rozpoczęcia walki o medal

W ostatnim czasie trener reprezentacji Polski, Vital Heynen, miał prawdziwy ból głowy nad wyborem członków drużyny, która w Tokio będzie walczyła o medal. W Polsce wielu jest bardzo dobrych zawodników, a zadaniem Belga było wybranie najlepszych z najlepszych, ponieważ na igrzyskach kadra zespołu może wynosić jedynie 12 zawodników. Co ciekawe, jak wspomnieliśmy, do Japonii poleciało jednak 14 polskich siatkarzy. Był to świadomy zamysł.

Wszyscy mylili się co do rozmiaru Wilfredo Leona. Żona wzięła miarkę i dokładnie go zmierzyła, jest potężny

Środkowy Norbert Huber i przyjmujący Tomasz Fornal polecieli wraz ze społem do Japonii (gdzie Polacy dotarli już 14 lipca), aby w pomóc w treningach przed startem Igrzysk. Dla Vitala Heynena ta dwójka dawała więcej możliwości w trakcie zajęć. Teraz jednak obaj musieli opuścić zespół. Choć od początku wiedzieli, że lecą tylko w takiej roli, z pewnością samo pożegnanie nie było dla nich i dla ich kolegów łatwe.

Ich pożegnanie zostało uchwycone na nagraniu przygotowanym przez kanał Polska Siatkówka. - Dziękuję Panowie za te dwa miesiące i powodzonka. Żebyście spełnili nasz wspólny cel i wrócili do nas z medalem – powiedział Fornal, natomiast Huber dodał „do zobaczenia” – siatkarze spotkają się bowiem po igrzyskach na kolejnym zgrupowaniu – tym razem przed mistrzostwami Europy.

SPRAWDŹ kiedy startują Polacy na IO Tokio 2020!

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze