Michał Kubiak

i

Autor: MARCIN GADOMSKI/SUPER EXPRESS Polska - Holandia O KTÓREJ GODZINIE grają siatkarze dzisiaj 10 czerwca Liga Narodów GODZINA meczu siatkarzy Polska - Holandia O KTÓREJ GODZINIE siatkówka dzisiaj 10.06

Tokio 2020: Problemy Michała Kubiaka! Te obrazki mogą martwić

2021-07-24 13:27

Reprezentacja Polski siatkarzy w sobotę rozpoczęła walkę na igrzyskach olimpijskich w Tokio od pojedynku z Iranem. Przed rozpoczęciem spotkania uwagę zwrócił jednak problem, z którym borykał się Michał Kubiak. Gwiazda "Biało-czerwonych" starcie z rywalem z Azji rozpoczęła na ławce rezerwowych.

Siatkarze są jedną z największych polskich nadziei olimpijskich. "Biało-czerwonym" marzy się przywiezienie z Tokio złotych krążków. O to jednak będzie niezwykle ciężko. Konkurencja nie śpi, a na takim turnieju słabsza postawa w jeden zaledwie wieczór może sprawić, że wszystko spełznie na niczym. Nastroje wśród podopiecznych selekcjonera Vitala Heynena zdecydowanie są jednak bojowe. W sobotę rozpoczęli oni walkę w Kraju Kwitnącej Wiśni pojedynkiem z Iranem. Na ławce rezerwowych zasiadł jednak z najważniejszych zawodników kadry, Michał Kubiak. Powód? Prawdopodobnie zdrowotny. Jak możemy zauważyć w meldunku z Tokio, siatkarz oszczędzał się już podczas rozgrzewki i ewidentnie było widać, że coś jest nie tak. Starcie w wyjściowym składzie rozpoczął zatem Aleksander Śliwka, a polskim kibicom pozostała wiara, że ta dolegliwość, z którą zmaga się Kubiak, nie należy do gatunku poważnych i wkrótce zawodnik będzie mógł trenować i grać na pełnych obrotach.

Zobacz też: Polska - Iran RELACJA NA ŻYWO

Selekcjoner Vital Heynen długo zastanawiał się nad ogłoszeniem kadry zawodników powołanych na igrzyska olimpijskie w Tokio. W końcu uczynił to podczas trwania Ligi Narodów we włoskim Rimini. Pozostaje zachować nadzieję, że problemy zdrowotne oraz wszelkiego rodzaju turbulencje z tym związane nie doprowadzą do konieczności zmiany jakichkolwiek planów taktycznych selekcjonera na tym wielkim turnieju.

IO Tokio 2020: Tych sportowców MUSISZ znać

Pytanie 1 z 14
Ruszają Igrzyska Olimpijskie w Tokio! Zaczynamy od czegoś łatwego. Kim jest ten siatkarz? To największa gwiazda na świecie!
IO Tokio 2020: Tych sportowców MUSISZ znać
Super Express w Japonii. Jak wygląda śniadanie w hotelu w Tokio?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze