Trzeci mistrz olimpijski w Jastrzębskim Węglu

2021-09-24 19:13
Siatkówka, Jastrzębski Węgiel, Trevor Clevenot
Autor: Jastrzębski Węgiel Nowy siatkarz Jastrzębskiego Węgla Trevor Clevenot

Ten ruch siatkarskich mistrzów Polski był oczekiwany, bowiem kiedy okazało się, że poprzednio zakontraktowany przez Jastrzębski Węgiel na nowy sezon PlusLigi Słoweniec Tine Urnaut wybrał lepsze warunki w lidze rosyjskiej i zerwał umowę, szefowie klubu rozpoczęli poszukiwania zastępstwa. Już wówczas padało nazwisko Francuza Trevora Clevenota, członka złotej drużyny z Tokio. W piątek klub oficjalnie ogłosił nowy nabytek.

Nowym zawodnikiem klubu został Trevor Clevenot. Umowa z francuskim przyjmującym będzie obowiązywać na najbliższy sezon. To oznacza, że w Jastrzębiu w nadchodzącym sezonie zobaczymy aż trzech świeżo upieczonych mistrzów olimpijskich: poza Clevenotem są to rozgrywający Benjamin Toniutti i atakujący Stephen Boyer. - Jastrzębski Węgiel to świetny klub, a PlusLiga to wymagające, jedne z najlepszych na świecie, rozgrywki ligowe. Z tego powodu jestem przeszczęśliwy, że będzie mi dane zagrać w tym klubie i mam nadzieję, że przed nami dobry sezon – powiedział Clevenot, cytowany w klubowym komunikacie.

Oto następca Heynena? Jasna deklaracja znanego trenera

Clevenot jest reprezentantem swojego kraju. Z kadrą Trójkolorowych dwukrotnie triumfował (2015, 2017) w Lidze Światowej i raz stanął na najniższym stopniu podium tych rozgrywek (2016). W tym roku zdobył brąz Ligi Narodów we włoskim Rimini, a trzy lata temu srebro w Lille.

Siatkarze poznali rywali w Lidze Mistrzów. Zaksa w grupie śmierci!

Francuz bardzo się cieszy, że w polskim klubie spotka kolegów z drużyny narodowej. – Dobrze nam się razem grało w reprezentacji Francji, a teraz wierzę, że przed nami ciekawy sezon ligowy. Myślę, że moich kolegów ta wiadomość również ucieszyła, ponieważ dla nich także będzie to pierwszy sezon w barwach Jastrzębskiego Węgla – komentuje Clevenot.

– W bieżącym oknie transferowym nasz Klub musiał zmierzyć się z pewną trudną sytuacją związaną z odejściem zawodnika do innego klubu. W tego typu sprawach nie ma idealnych rozwiązań, ale uważam, że wszystkie zainteresowane strony znalazły zadowalające dla siebie wyjście z tej sytuacji. Dzięki temu dołączył do nas podstawowy reprezentant Francji i aktualny mistrz olimpijski. Jest to gracz o dużym potencjale i wysokich umiejętnościach siatkarskich – powiedział Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Sonda
Czy Bartosz Kurek to najlepszy siatkarz reprezentacji Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze