Vital Heynen

i

Autor: Cyfrasport Vital Heynen

Decyzja Heynena

Trzęsienie ziemi u Vitala Heynena! Były selekcjoner reprezentacji Polski podjął kluczową decyzję

2024-04-19 21:30

Vital Heynen jest doskonale znanym szkoleniowcem w Polsce. Były selekcjoner "biało-czerwonych, tuż po rozstaniu z reprezentacją Polski rozpoczął przygodę trenerską w siatkówce kobiet. 54-latek najpierw podjął współpracę z kadrą niemieckich siatkarek, a następnie podpisał kontrakt z turecką drużyną Nilüfer Belediyespor. Z klubem Belg rozstał się w marcu 2024, natomiast w kwietniu podjął decyzję o wycofaniu się także z prowadzenia kadry Niemiec.

Vital Heynen jest bardzo dobrze znanym trener w Polsce. Belg, jako selekcjoner zdobył z "biało-czerwonymi": złoty medal mistrzostw świata w 2018 roku, srebrny i brązowy krążek w Lidze Narodów. Dwukrotnie z reprezentacją Polski zajmował trzecie miejsce w mistrzostwach Europy, a także uplasował się na drugiej pozycji w Pucharze Świata. Niestety nie zdołał wywalczyć nic na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Po prowadzeniu kadry mężczyzn Heynen zdecydował się na rozpoczęcie pracy w siatkówce kobiet. Szkoleniowiec podjął pracę z kadrą niemieckich siatkarek, a w kwietniu 2022 roku podpisał umowę z tureckim zespołem tamtejszej żeńskiej ligi, Nilüferem Belediyespor.

Kilka tygodni temu turecki klub poinformował, że współpraca z Heynenem dobiegła końca.Po meczu Nilüfer Belediyespor z Kuzeybor rozstaliśmy się z głównym trenerem Vitalem Heynenem. Dziękujemy Vitalowi Heynenowi i życzymy mu sukcesów w przyszłej karierze - wybrzmiał komunikat klubu.

Vital Heynen podjął ważną decyzję! Były szkoleniowiec reprezentacji Polski zrezygnował z pracy

Za pomocą portalu X (wcześniej Twitter), Jakub Balcerzak przekazał informację dotyczącą rezygnacji Heynena z funkcji trenera kobiecej reprezentacji Niemiec. - OFICJALNIE: Vital Heynen nie jest już selekcjonerem kobiecej reprezentacji Niemiec❗ Belg zrezygnował z prowadzenia niemieckiego zespołu na kilkanaście dni przed rozpoczęciem turnieju VNL. Według nieoficjalnych informacji, Heynen ma zostać teraz nowym trenerem chińskiej reprezentacji panów, która zaproponowała mu projekt budowy drużyny pod Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles - można przeczytać.

Sonda
Czy polscy siatkarze zdobędą złoto na igrzyskach w Paryżu?
Najnowsze