Bartosz Kurek

i

Autor: Cyfra Sport Bartosz Kurek

Ujawniono zarobki Bartosza Kurka. Wielkie miliony polskiego siatkarza, ale przy Lewandowskim to marne grosze

2021-07-07 11:59

Bartosz Kurek ponownie był na ustach wszystkich kibiców siatkówki. Wszystko za sprawą świetnych występów podczas niedawno zakończonej Ligi Narodów. Atakujący potwierdził kolejny raz, że należy do czołowych siatkarzy na świecie i można na nim polegać. A umiejętności bardzo często przekładają się na zarobki w świecie sportu. Kurek na finanse na pewno nie może narzekać, ale dysproporcja między jego dochodami, a pensją Lewandowskiego jest ogromna.

Bartosz Kurek jest ostoją reprezentacji Polski w siatkówce. Obecnie obok Wilfredo Leona to największa gwiazda biało-czerwonych i największa siła uderzenia. Atakujący potwierdził to w Lidze Narodów, gdzie grał pierwsze skrzypce. Zwłaszcza w decydujących spotkaniach, w których Vital Heynen liczył na jego umiejętności. Nie bez powodu Kurek został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem całego turnieju.

Żona Fabiana Drzyzgi ujawniła prawdę na temat męża. Nie życzy córce tego samego

Wiadomo, ile zarabia Bartosz Kurek. Wielkie pieniądze

Wielu kibiców liczy na to, że podobną formę Kurek będzie prezentował na igrzyskach olimpijskich. Tam biało-czerwoni mają powalczyć o złoty medal i jadą w roli faworytów. Dlatego Kurek w najlepszej dyspozycji będzie polskiej kadrze w zasadzie niezbędny. Co ciekawe, siatkarz w Japonii będzie czuł się jak u siebie w domu. Kurek jest bowiem zawodnikiem jednego z japońskich klubów.

Reprezentant Polski ma za sobą przygodę już w wielu zespołach. Grał w Rosji, we Włoszech i oczywiście polskich drużynach. Obecna przygoda z Krajem Kwitnącej Wiśni jest drugą w karierze Kurka. Wcześniej reprezentował barwy JT Tunders, ale w pewnym momencie zdecydował się na rozwiązanie kontraktu. Jednak jak przystało na dobrego siatkarza, w większości klubów zarabiał dobre pieniądze.

Michał Kubiak nie zrealizuje wielkiego marzenia. Na drodze siatkarza stoi żona, nie może jej przekonać

Bartosz Kurek opowiada o sytuacji z koronawirusem

Kurek może liczyć na sowite wynagrodzenie

Należy jednak pamiętać, że siatkarze w porównaniu z choćby piłkarzami wciąż zarabiają stosunkowo mało. O tym, że siatkarze nie mogą liczyć na takie oferty marketingowe jak zawodnicy innych dyscyplin, mówił sam Bartosz Kurek w rozmowie z Polsatem Sport.

- Myślę, że siatkówka nadal jest w tym kontekście na marginesie. Jeśli ktoś to robi, to raczej dlatego, że to lubi i chce czegoś spróbować, ale w pierwszej kolejności dla mnie to ma być źródło dochodów. A w siatkówce niestety marketing absolutnie nie równa się z tym jakie dochody przynoszą nam kontrakty w klubach - powiedział Kurek. Ile zarabia polski siatkarz i jak ma się to w porównaniu z choćby Robertem Lewandowskim? Sprawdźcie w galerii poniżej!

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany