Vital Heynen

i

Autor: Cyfra Sport Vital Heynen

Vital Heynen wróci do Polski. To już pewne! Wiadomo, kiedy to nastąpi. Chodzi o reprezentację

2022-04-21 14:02

Pomału zbliża się sezon reprezentacyjny w siatkówce. Już za kilka tygodni zobaczymy kadry narodowe w akcji, a polscy kibice z zaciekawieniem będą śledzić poczynania biało-czerwonych. Zarówno w kobiecej jak i męskiej kadrze zaczyna się nowy rozdział. Panie już wiedzą, kiedy zagrają pierwsze spotkania pod wodzą nowego szkoleniowca. Będzie wiązało się to z powrotem Vitala Heynena do Polski.

Ostatnie tygodnie ubiegłego roku i początek stycznia były pracowite dla działaczy PZPS. Związane było to z poszukiwaniami nowych trenerów. Zarówno kadry kobieciej jak i męskiej. Odejście Vitala Heynena było spodziewane, natomiast rezygnacja Jacka Nawrockiego była zaskakująca. Dlatego PZPS musiał przeprowadzić dwa konkursy w tym samym czasie.

Fabian Drzyzga wyłożył kawę na ławę. Nie ukrywa rozczarowania, zdradził kulisy rozmów z Nikolą Grbiciem

Vital Heynen wróci do Polski. Podano datę

Na początku 2022 roku poznaliśmy nazwiska nowych trenerów. Męską kadrę objął Nikola Grbić, a żeńską Stefano Lavarini. Przed obiema reprezentacjami bardzo intensywne miesiące, a celem będą mistrzostwa świata. Imprezy kobiet jak i mężczyzn odbędą się po części w Polsce, co jest jedynie dodatkową motywacją dla zespołów.

Tak Bartosz Kurek nazwał swoją piękną żonę. W Polsce tak się nie mówi

Wcześniej jednak odbędzie się Liga Narodów. Będzie to dobry test przed najważniejszymi turniejami w tym roku. Niedawno obaj selekcjonerzy podali składy reprezentacji. Teraz dowiedzieliśmy się, kiedy będzie miał miejsce debiut Stefano Lavariniego w biało-czerwonych barwach. Dla kibiców będzie to nie lada gratka, zwłaszcza z jednego powodu.

Sonda
Czy Vital Heynen nadal powinien być trenerem polskiej reprezentacji?

Polki sprawdzą drużynę Heynena. To już potwierdzone

We czwartek potwierdzono, że reprezentacja Polski kobiet zacznie przygotowania od meczów towarzyskich. Rywalkami biało-czerwonych będą Niemki. Dwa zaplanowane spotkania odbędą się w Polsce, a rozegrane zostaną w dniach 24 i 25 maja. Niemiecką kadrę objął niedawno Vital Heynen, który będzie miał okazję wrócić do Polski.

Fani zapewne chętnie zobaczą Belga w akcji. Stefano Lavarini cytowany przez portal pzps.pl przedstawił cele na najbliższe miesiące. - Mamy do zrealizowania kilka celów. Po pierwsze, musimy zrozumieć i ustalić nasz sposób gry. Po drugie, trzeba poprawić pozycję Polski w rankingu FIVB, co jest ważne w kontekście rywalizacji o awans do igrzysk olimpijskich oraz po trzecie, dać młodym zawodniczkom szansę na zdobycie doświadczenia na arenie międzynarodowej - powiedział nowy szkoleniowiec Polek.

Jan Tomaszewski: Zachowanie Michniewicza to skandal!
Najnowsze