Vital Heynen

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Vital Heynen

Jest pełen podziwu

Vital Heynen wypalił wprost o polskiej reprezentacji. Tak szczerej opinii nie było dawno. Naga prawda

2023-07-05 17:35

Najbliższe tygodnie będą bardzo emocjonujące dla kibiców siatkówki w Polsce. Poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w tegorocznej Lidze Narodów i co najważniejsze, zarówno reprezentacja pań jak i panów powalczy o zwycięstwo w tych rozgrywkach. Przede wszystkim postawa żeńskiej kadry jest dużym zaskoczeniem, bo biało-czerwone grają jak z nut, co potwierdza również były szkoleniowiec reprezentacji Polski, Vital Heynen.

Zdecydowanie większe szanse na odniesienie sukcesu w trwającej Lidze Narodów dawano reprezentacji mężczyzn niż kobiet. Biało-czerwone wciąż są w fazie budowy, ale podczas ostatnich meczów udowodniły, że stać je na rywalizację z najlepszymi i to w dodatku z korzystnym dla nich skutkiem. Podopieczne Stefano Lavariniego na dwanaście spotkań przegrały zaledwie dwa i pewnie awansowały do turnieju finałowego.

Heynen wprost o polskiej kadrze. Padły same komplementy

I w kluczowych meczach nie są wcale bez szans, choć poziom rywalizacji na pewno będzie wysoki. W ćwierćfinale turnieju finałowego Polki zmierzą się z Niemkami. Tę reprezentację prowadzi doskonale znany polskim kibicom Vital Heynen. Belg w rozmowie z TVP Sport był szczerze zachwycony postawą biało-czerwonych w dotychczasowych spotkaniach. - Polska podczas ubiegłorocznych mistrzostw pokazała, że zbliża się do najlepszych drużyn świata. Muszę uważać na to co mówię, bo chcę być dobrze zrozumiany. Wasz zespół w tym momencie potwierdza formę, a najlepsze drużyny nie. Biało-Czerwone bardzo dobrze wykorzystują fakt, że część z ich rywalek nie prezentuje obecnie najlepszego poziomu - ocenił Heynen.

- Odbyłem długą rozmowę ze Stefano Lavarinim. Polska i Niemcy to dwie drużyny, które zaprezentowały się z bardzo dobrej strony w tegorocznej Lidze Narodów. Biało-czerwone według mnie zagrały najlepszą siatkówkę przy jakości, którą miały. Nie znam go dobrze, ale odbyliśmy bardzo wartościową rozmowę - wyjawił były szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Sonda
Czy reprezentantki Polski wygrają Ligę Narodów 2023?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze