Vital Heynen o swojej przyszłości w reprezentacji Polski

i

Autor: Cyfra Sport Vital Heynen o swojej przyszłości w reprezentacji Polski

Wiemy co z przyszłością Vitala Heynena w reprezentacji Polski! Trener przerwał milczenie

2021-09-17 9:42

Kibice reprezentacji Polski siatkarzy oraz z pewnością sami zawodnicy w ciągu ostatnich dni skupiali się przede wszystkim na występach Biało-czerwonych na tegorocznych mistrzostwach Europy oraz na trenerze Vitalu Heynenie, który za chwilę może opuścić polską reprezentację. Kontrakt Belga wygasa po zakończeniu turnieju i wciąż nie wiadomo, czy trener zdecyduje się na pozostanie w drużynie. Przed meczem Polska - Słowenia, Heynen postanowił jednak przerwać milczenie.

Vital Heynen, który objął reprezentację Polski w 2018 roku, zdążył zapisać się złotymi zgłoskami w historii polskiej siatkówki i dać kibicom oraz zawodnikom wiele powodów do radości. Pod jego wodzą, Biało-czerwoni m.in. obronili tytuł mistrzów świata, wywalczyli brąz na mistrzostwach Europy oraz srebro Ligi Narodów. Belgijski szkoleniowiec, podczas ponad trzech lat na stanowisku, niejednokrotnie podkreślał, jak fantastyczni są polscy fani oraz jak dobrze gra mu się przy trybunach pełnych od kibiców Biało-czerwonych. Najbliższe mecze reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy mogą jednak ostatnimi spotkaniami, kiedy drużynę poprowadzi Vital Heynen. Tuż po zakończeniu imprezy wygasa bowiem kontrakt Belga i wciąż nie wiadomo, czy Heynen zdecyduje się walczyć o pozostanie w drużynie. Po wygranej z Rosją, Polacy mogli cieszyć się z wygranej, jednak chwilę później musieli oni przełknąć słowa szkoleniowca, który przerwał milczenie w tej sprawie. 

Michał Kubiak cieszył się z awansu, gdy nagle... Fani siatkarza mają już tego dość

Michał Kubiak: Takich chwil nie zapomina się do końca życia

Przyszłość Vitala Heynena w reprezentacji Polski zależy od trenera! To może być jego ostatni turniej z kadrą Biało-czerwonych

Okazuje się bowiem, że sytuacja Vitala Heynena nie jest tak kolorowa, jak wielu mogłoby przypuszczać. Umowa trenera nie może być automatycznie przedłużona, jak wyjaśnił Jacek Kasprzak, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, a trener musiałby wziąć udział w konkursie o to stanowisko. Ze słów Vitala Heynena wynikać może jednak, że podjął on już decyzję w tej sprawie. - Moje pierwsze spotkanie w roli trenera Polski miało miejsce właśnie w Katowicach – był to mecz z Kanadą. A teraz w weekend znów tam wrócę, nie wiem czy na swoje ostatnie mecze, ale jest takie duże prawdopodobieństwo - wyznał szkoleniowiec reprezentacji Polski w rozmowie z serwisem plusliga.pl. Biało-czerwoni rozegrają swoje ostatnie mecze w katowickim spodku, gdzie najpierw zmierzą się ze Słowenią w półfinale, a później spotkają się z Serbią lub Włochami, w zależności od wyników obu spotkań. 

Wiemy czemu Jacek Nawrocki opuścił reprezentację Polski! Mamy oświadczenie trenera

Który z zawodników jest starszy?

Pytanie 1 z 10
Kto jest starszy? Sławomir Szmal, czy Mariusz Pudzianowski?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze