Wilfredo Leon do wszystkiego się przyznał. Kibice mogą być przerażeni, gwiazda kadry walczy z bólem

2022-05-16 16:06
Wilfredo Leon
Autor: Cyfra Sport Wilfredo Leon

Sezony ligowe w wielu krajach albo już dobiegły końca albo są na finiszu. Nie oznacza to jednak, że siatkarze mogą myśleć o wolnym. A przynajmniej nie wszyscy. Wielkimi krokami zbliża się Liga Narodów. Faworytami tych rozgrywek będzie reprezentacja Polski. Na razie nie wiadomo, czy w biało-czerwonych barwach będzie grał Wilfredo Leon, który przyznał, że ma problemy ze zdrowiem.

Najbliższe miesiące będą niebywale interesujące dla siatkarskich kibiców. Po sezonie klubowym od razu startują rozgrywki reprezentacyjne, których zwieńczeniem będą mistrzostwa świata. Te odbędą się między innymi w Polsce, a biało-czerwoni są faworytami do złotego medalu. Taki sam cel mają również w Lidze Narodów, która będzie sprawdzianem generalnym.

Polska siatkarka odsłoniła zjawiskowo gorące ciało. Obok tego zdjęcia Grajber nie da się przejść obojętnie, co za żar!

Leon przyznał się do bólu. Walczy z nim od dłuższego czasu

Dla mistrzów świata rozgrywki są również nowym etapem w historii. Schedę po Vitalu Heynenie przejął Nikola Grbić i na pewno wielu fanów z zainteresowaniem będzie obserwowało, jak radzi sobie nowy trener biało-czerwonych. Niewykluczone, że Serb od razu stanie przed wielkim wyzwaniem, jakim na pewno jest ewentualna gra bez lidera kadry.

Anna Kurek w końcu mogła to zrobić. Bardzo tęskniła, w Japonii nie mogła sobie pozwolić

Wilfredo Leon niedawno zakończył sezon ligowy we Włoszech, a jak podawały włoskie media, przyjmujący ostatnie mecze grał z kontuzją. Dotychczas były to jedynie medialne doniesienia, ale w rozmowie z TVP Sport Leon potwierdził, że boryka się z urazem. - Nadal mam problemy ze zdrowiem, dlatego zostałem we Włoszech i nie wróciłem do Polski - wyznał siatkarz.

Sonda
Czy Nikola Grbić poprowadzi Polaków do wielkich sukcesów?

Leon wypadnie z gry? Co z występami w reprezentacji?

Okazuje się, że jeden z najlepszych zawodników na świecie cierpi na tendinopatia. Jest to patologiczne schorzenie, powodujące zapalenie ścięgna. Charakteryzuje się bólem, obrzękiem i ograniczonym zakresem ruchomości. Leon zdradził, że najpierw miał problemy z barkiem, a następnie z kolanem. - Chwilę później pojawił się jednak ból w kolanie, który ciągnie się za mną już dwa i pół miesiąca. Przez to trenowałem bardzo mało, codziennie brałem tabletki, a przed meczami zastrzyki przeciwbólowe. Mimo leków cierpiałem przy każdym skoku i przemieszczaniu się - powiedział.

Leon dodał jednocześnie, że niebawem będzie miał konsultację lekarską i zapadnie decyzja, czy zabieg będzie potrzebny, czy nie. Tym samym występ Leona w najbliższych meczach kadry stoi pod znakiem zapytania. - Jeśli będzie konieczność przeprowadzenia zabiegu lub dłuższego odpoczynku, do Kanady na pewno nie pojadę. Jeżeli okaże się, że uraz nie jest bardzo poważny, będę do dyspozycji od początku Ligi Narodów. W tej chwili najważniejsze jest dla mnie to, żeby czuć się dobrze, bo wtedy będę mógł trenować na sto procent i dobrze przygotować się do nadchodzących turniejów - podsumował Leon.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze