Wilfredo Leon

i

Autor: Cyfrasport Wilfredo Leon

Wilfredo Leon udziałowcem klubu siatkarskiego w Polsce. Silna drużyna, pomysł na lata

2021-05-04 20:04

Ten pomysł może być strzałem w dziesiątkę. Jak informuje „Gazeta Pomorska”, Wilfredo Leon, największa gwiazda światowej siatkówki, reprezentant Polski, będzie twarzą i udziałowcem ambitnego projektu mającego na celu stworzenie silnego klubu piłki siatkowej. Prace trwały wiele miesięcy, a zaproszenie do współpracy Leona otwiera nowe możliwości rozwoju i promocji, a także szansę pozyskania możnych dobrodziejów.

Jak podaje „GP”, w nowym sezonie II ligi siatkarzy zadebiutuje klub Anioły UMK Toruń, który za cel obiera sobie rychły awans do I ligi (druga klasa rozgrywkowa), a potem do PlusLigi, czyli siatkarskiej ekstraklasy. Twarzą projektu będzie Wilfredo Leon, ma on także firmować siatkarską akademię w Toruniu – mieście, z którym ma związki żona słynnego siatkarza, Małgorzata Leon. Jest pomysł na rozwój, jest hala i ambitny projekt oraz obiecujące rozmowy ze sponsorami – przekonuje „GP”. Prezesem klubu ma być Karol Lejman, jeden z właścicieli i prezes One Sport, firmy marketingowej związanej z rynkiem żużlowym. Powiązana ze środowiskiem akademickim i studenckim drużyna będzie występować w hali SP 28 na Skarpie.

Wilfredo Leon: Nie chcę pracować na 100 procent. Dążę, żeby było 101

Wilfredo Leon z żoną we władzach klubu

Jaka będzie w tym wszystkim rola Wilfredo Leona? Ma on być jednym z właścicieli spółki prowadzącej klub, we władzach klubu znajdzie się także jego małżonka. - Dlaczego Toruń? Bo to jest miasto, z którego pochodzi moja żona. Po drugie, to miasto historyczne, w którym zawsze sport stał na wysokim poziomie, ale dotąd brakowało męskiej siatkówki – podkreśla Wilfredo Leon, cytowany przez „Gazetę Pomorską”.

Stworzyć drużynę jak Zaksa

– Moje marzenie to zbudowanie drużyny na takim wysokim poziomie, jak choćby Zaksa Kędzierzyn-Koźle. Wierzę, że także Akademia urośnie bardzo wysoko, a w tym projekcie będzie pomagała mi moja żona Małgorzata. Czasy są trudne, ale mam nadzieję, że pandemia wkrótce się skończy i pokażemy, że mamy dużo do zrobienia.

Bomba transferowa Wilfredo Leona? Rosjanie: „Strony osiągnęły porozumienie”, menedżer: „Bzdura”

Przypomnijmy, że niedawno gruchnęła wieść, że Leon i Michał Kubiak mieliby zostać współwłaścicielami Vervy Warszawa, ale na razie w tej sprawie więcej jest znaków zapytania niż pewnych doniesień. Na pewno było zainteresowanie ze strony siatkarzy, ale o ostatecznych decyzjach żadna ze stron jak dotychczas nie poinformowała. 

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze