Wilfredo Leon udziałowcem klubu siatkarskiego w Polsce. Silna drużyna, pomysł na lata

2021-05-04 20:04 Marek Żochowski
Wilfredo Leon
Autor: Cyfrasport Wilfredo Leon

Ten pomysł może być strzałem w dziesiątkę. Jak informuje „Gazeta Pomorska”, Wilfredo Leon, największa gwiazda światowej siatkówki, reprezentant Polski, będzie twarzą i udziałowcem ambitnego projektu mającego na celu stworzenie silnego klubu piłki siatkowej. Prace trwały wiele miesięcy, a zaproszenie do współpracy Leona otwiera nowe możliwości rozwoju i promocji, a także szansę pozyskania możnych dobrodziejów.

Jak podaje „GP”, w nowym sezonie II ligi siatkarzy zadebiutuje klub Anioły UMK Toruń, który za cel obiera sobie rychły awans do I ligi (druga klasa rozgrywkowa), a potem do PlusLigi, czyli siatkarskiej ekstraklasy. Twarzą projektu będzie Wilfredo Leon, ma on także firmować siatkarską akademię w Toruniu – mieście, z którym ma związki żona słynnego siatkarza, Małgorzata Leon. Jest pomysł na rozwój, jest hala i ambitny projekt oraz obiecujące rozmowy ze sponsorami – przekonuje „GP”. Prezesem klubu ma być Karol Lejman, jeden z właścicieli i prezes One Sport, firmy marketingowej związanej z rynkiem żużlowym. Powiązana ze środowiskiem akademickim i studenckim drużyna będzie występować w hali SP 28 na Skarpie.

Wilfredo Leon: Nie chcę pracować na 100 procent. Dążę, żeby było 101

Wilfredo Leon z żoną we władzach klubu

Jaka będzie w tym wszystkim rola Wilfredo Leona? Ma on być jednym z właścicieli spółki prowadzącej klub, we władzach klubu znajdzie się także jego małżonka. - Dlaczego Toruń? Bo to jest miasto, z którego pochodzi moja żona. Po drugie, to miasto historyczne, w którym zawsze sport stał na wysokim poziomie, ale dotąd brakowało męskiej siatkówki – podkreśla Wilfredo Leon, cytowany przez „Gazetę Pomorską”.

Stworzyć drużynę jak Zaksa

– Moje marzenie to zbudowanie drużyny na takim wysokim poziomie, jak choćby Zaksa Kędzierzyn-Koźle. Wierzę, że także Akademia urośnie bardzo wysoko, a w tym projekcie będzie pomagała mi moja żona Małgorzata. Czasy są trudne, ale mam nadzieję, że pandemia wkrótce się skończy i pokażemy, że mamy dużo do zrobienia.

Bomba transferowa Wilfredo Leona? Rosjanie: „Strony osiągnęły porozumienie”, menedżer: „Bzdura”

Przypomnijmy, że niedawno gruchnęła wieść, że Leon i Michał Kubiak mieliby zostać współwłaścicielami Vervy Warszawa, ale na razie w tej sprawie więcej jest znaków zapytania niż pewnych doniesień. Na pewno było zainteresowanie ze strony siatkarzy, ale o ostatecznych decyzjach żadna ze stron jak dotychczas nie poinformowała. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze