DTM: Robert Kubica BOLEŚNIE UKARANY. Polak bez punktów po wyścigu na Nurburgringu

2020-09-19 14:55 DaO
Robert Kubica DTM
Autor: East News Robert Kubica DTM

Kibice wspierający Roberta Kubicę podczas wyścigów DTM mieli niedawno spore powody do radości, bo Polak pierwszy raz w historii zdobył punkty w tej serii wyścigowej. Niestety podczas sobotniego wyścigu na Nurburgringu tego osiągnięcia nie udało się powtórzyć. Plany Kubicy pokrzyżowała przede wszystkim kara od sędziów.

Na początku września i Kubica i polscy kibice w końcu mogli uśmiechnąć się po wyścigu w serii DTM. Krakowianin na torze w Assen mógł celebrować zdobycie pierwszego punktu w DTM. Na kolejny taki sukces przyjdzie nam poczekać co najmniej do niedzieli, bo w sobotniej rywalizacji na Nurburgringu, Kubica ponownie zakończył zmagania poza czołową dziesiątką.

DOJRZAŁA i do granic SEKSOWNA kobieta kumpla Glika urodziła już trójkę dzieci. Inne matki kipią ze złości [ZDJĘCIA]

Amadeusz Ferrari był szantażowany przez Don Kasjo! [Arena Koloseum]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Na torze działo się dość sporo, bo aż dwukrotnie potrzebna była neutralizacja wyścigu. Najpierw przez element z samochodu Timo Glocka, który odpadł po zderzeniu z Loicem Duvalem, a następnie to sam Francuz rozbił swój pojazd. Kubica nie wykorzystał jednak neutralizacji, a w dodatku według sędziów popełnił błąd podczas jednego z restartów.

Wygłosił WYROK w sprawie stanu Michaela Schumachera. On tylko WEGETUJE, nowe informacje

Polak został boleśnie ukarany, bo musiał przejechać przez aleję serwisową, a to oznaczało stratę kilkudziesięciu sekund. Po powrocie na tor Kubica nie był już w stanie podjąć walki z rywalami i wyścig zakończył na trzynastym miejscu. Zwycięzcą okazał się Robin Frijns. W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Nico Mueller.

Najnowsze