WRC: Historyczna wygrana Citroena

2010-07-13 8:15

Rajd Bułgarii, siódmą rundę tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata, wygrał Sebastien Loeb na citroenie C4 WRC.

Było to jego 58. zwycięstwo. Drugi był jego partner z zespołu, Dani Sordo. Trzecie miejsce zdobył jadący prywatnym citroenem C4 WRC Petter Solberg, a na czwartej pozycji został sklasyfikowany zawodnik zespołu Citroen Junior Team, Sebastien Ogier. Tym samym Citroen powtórzył wyczyn Toyoty, której auta zajęły cztery pierwsze miejsca w Rajdzie Safari w 1993 roku. W klasyfikacji kierowców prowadzi Loeb, który zgromadził na swoim koncie już 151 punktów. Wiceliderem jest Sebastien Ogier (100 pkt), a trzeci Mikko Hirvonen (86 pkt). Wśród zespołów pierwsze miejsce zajmuje Citroen Total (232 pkt), drugie BP Ford AbuDhabi (185 pkt), trzecie Citroen Junior Team (125 pkt).