Robert Kubica

i

Autor: Paweł Jaskółka/Super Express Robert Kubica

To już koniec?

Robert Kubica myśli o końcu? To się może już nigdy nie wydarzyć, powiedział o swojej przyszłości

2022-11-15 11:29

Robert Kubica może zakończyć swoją przygodę w F1? Polski kierowca rajdowy udzielił właśnie wywiadu "WP SportoweFakty", w którym powiedział o możliwym końcu swojej przygody z F1 i brakiem nadziei związanym z tym, że mógłby jeszcze regularnie występować w trakcie wyścigów.

Robert Kubica ma duże wątpliwości co do swojej przyszłości? Polski kierowca rajdowy w rozmowie z "WP. SportoweFakty" stwierdził, że występy jako regularny kierowca w F1 mogą już nie być dla niego możliwe. Jak sam przyznał, widzi swoją przyszłość w zupełnie innych okolicznościach.

Robert Kubica szczerze o swojej przyszłości. To może być koniec

Mimo że wielu kibiców sportów motorowych ma nadzieję na to, że Kubica wróci do regularnych występów w F1, to sam Kubica nie uważa, aby ten scenariusz był możliwy. Jak sam uważa, widzi swoją przyszłość w zupełnie innych okolicznościach.

- Nigdy nie mów nigdy, ale im więcej czasu mija, tym mocniej wątpię, abym kiedykolwiek wrócił jako kierowca etatowy do F1 na pełen sezon. Będąc rezerwowym, zawsze jest możliwość powrotu na jeden wyścig, ale jest to związane z niepowodzeniem albo jakimś problemem podstawowych kierowców. To nie znaczy, że nie koncentruję się na F1, ale realistycznie patrzę na to, co jest możliwe. Dlatego widzę moją przyszłość w wyścigach długodystansowych. - powiedział Robert Kubica.

Kubica w trakcie rozmowy z "WP. SportoweFakty" przyznał również, że w tym sezonie powinien się jeszcze pojawić w Formule 1, jako kierowca w trakcie treningu przed GP Abu Zabi. 

- Tak, zaplanowany jest występ w treningu przed GP Abu Zabi, choć nie zostało to oficjalnie potwierdzone. Jeśli nic dziwnego się nie wydarzy, to na 90 proc. pojadę w najbliższy piątek w Abu Zabi. - mówi Kubica.

Sonda
Czy Robert Kubica wróci jeszcze do Formuły 1?
Najnowsze