Zmarł polski żużlowiec Czesław Kraska! To były zawodnik Legii i Wybrzeża

2020-11-16 21:08 mso
Znicz, świeczka
Autor: East News Znicz

Świat "czarnego sportu" pogrążył się w zadumie i głębokiej żałobie po śmierci Czesława Kraski. Polski zawodnik ścigał się przed laty w barwach takich zespołów jak Śląsk Świętochłowice, Legii Warszawa i Wybrzeża Gdańsk. Miał 83 lata.

Świętochłowicki klub Śląsk przekazał bardzo smutne informacje za pośrednictwem swojej strony internetowej. Klub i społeczność żużla pogrążyły się w żałobie po śmierci Czesława Kraski, byłego polskiego zawodnika. "Czarny sport" uprawiał na poziomie ligowym przez dziesięć lat. Karierę rozpoczął występami w Stali Świętochłowice. W 1959 roku trafił do Legii Warszawa, by tam odbyć razem z braćmi obowiązkową służbę wojskową.

Zobacz także: Zmarł były piłkarz Legii Warszawa

- Od 1960 roku reprezentował najpierw Legię a następnie Wybrzeże Gdańsk. Najwyższą średnią w karierze uzyskał w pierwszoligowym Wybrzeżu w 1962 roku – 1,518 pkt. W sumie startował dziesięć sezonów - czytamy na oficjalnej stronie świętochłowickiego klubu.

Po zakończeniu zawodowej kariery miał pokochać morze i zostać tam na wiele lat. Zdecydował się na rozwój jako kapitan jachtowy. Niestety, żużlowiec zmarł popołudniem 12 listopada w wieku 83 lat.

Najnowsze