Żużel. Chwile grozy w Bydgoszczy! Fatalny wypadek mógł zakończyć się tragedią [ZDJĘCIA]

2021-04-23 12:01 Mateusz Sobiecki
Piotr Protasiewcz, Adrian Gała
Autor: Marcin Karczewski/Pressfocus

Żużel jest jedną z najniebezpieczniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Pędzący zawodnicy przy drobnym błędzie często nie mają jak ratować się przez groźnym upadkiem. Niestety, to sprawia, że czasem kibice są zmuszeni oglądać dramatyczne wypadki i martwić się o zdrowie swoich ulubionych rajderów. Adrian Gała i Piotr Protasiewicz zaliczyli fatalny upadek podczas ćwierćfinału IMP w Bydgoszczy. To mogło zakończyć się naprawdę źle!

Zawodnicy sportów motorowych spokojnie mogliby być uznawani za sportowców ekstremalnych. Ryzyko poważnych wypadków, chociażby podczas zawodów żużlowych, jest bardzo duże! Zawodnicy często jadąc na limicie cudem unikają groźnych kraks. Nie zawsze się to jednak udaje. Kibice przekonali się o tym podczas ćwierćfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy. Do dramatycznie wyglądającej kraksy doszło między Adrianem Gałą a Piotrem Protasiewiczem podczas 15. rundy zawodów!

Żużlowiec Przemysław Pawlicki jak Robert Lewandowski! Brakuje mu tylko...

Rajder Abramczyk Polonii Bydgoszcz został przetransportowany do szpitala, ale na szczęście nie doznał poważnych uszkodzeń. Dobre wieści przekazał sam klub - Badania nie wykazały żadnych złamań. Żużlowiec jest jednak mocno poobijany i dziś przejdzie kolejne badania. Prezes Jerzy Kanclerz jest w stałym kontakcie z zawodnikiem, klub zapewnia mu jak najlepszą opiekę - czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie zespołu z Bydgoszczy. Żużlowiec na pewno nie pojedzie w sobotnim meczu ze Zdunkiem Wybrzeże Gdańsk.

Zobacz zdjęcia z tego groźnego wypadku w galerii poniżej!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze