Oleksandr Usyk rozbił Anthony'ego Joshuę i został mistrzem świata wagi ciężkiej! Świetna walka Ukraińca

2021-09-26 0:24
Oleksandr Usyk
Autor: DAZN ZRZUT EKRANU Oleksandr Usyk

Oleksandr Usyk pokonał Anthony'ego Joshuę jednogłośną decyzją sędziów po 12 morderczych rundach na gali w Londynie! Ukrainiec nie był faworytem tego starcia, ale zaprezentował się z najlepszej strony - był aktywny, miał plan na Brytyjczyka i w pełni go wykonał. Usyk tym samym pozbawił Joshuę trzech pasów mistrza świata federacji IBF, WBA oraz WBO i został nowym mistrzem!

Na tę walkę fani boksu czekali ze zniecierpliwieniem! Choć Anthony Joshua wydawał się zdecydowanym faworytem, to już pierwsze rundy walki o mistrzostwo świata federacji IBF, WBA i WBO w wadze ciężkiej pokazały, że Oleksandr Usyk przyjechał do stolicy Anglii tylko w jednym celu - wygrać i sięgnąć po pasy mistrzowskie należące do Brytyjczyka. Początek starcia należał właśnie do Ukraińca, który wyglądał na lepiej przygotowanego od swojego rywala - był żywszy, bardziej aktywny, trafiał częściej i celniej. Joshua zdawał się być na początku nieco ospałym, był wyraźnie wolniejszy od swojego rywala.

Dramatyczny nokaut na gali w Londynie! Castillo dostał drgawek po potężnym ciosie [WIDEO]

W kolejnych rundach Usyk nie był już jednak tak aktywny, a Brytyjczyk zaczął się budzić. Zdecydowaną inicjatywę przejął on w 6. rundzie, zastopował pretendenta kilkoma mocnymi ciosami i wydawało się, że od teraz zacznie on coraz mocniej punktować rywala. Te przewidywania szybko jednak zweryfikował Ukrainiec, który w 7. rundzie znów zbombardował rywala, a po jednym z jego ciosów Joshua zatoczył się do tyłu!

Polski mistrz boksu zadebiutuje w MMA? "Dragon" bił się z Kliczką, teraz może wejść do klatki | KOLOSEUM

Kolejne rundy zdawały się być na styku - obaj albo dobrze się bronili, albo okładali się na wzajem. Minimalnie jednak lepszy w tych wymianach był Usyk, a prawdziwym ukoronowaniem świetnej w jego wykonaniu walki była ostatnia, 12. runda, w której potężnie ruszył na Joshuę, okładał go niemiłosiernie i na sam koniec nieomal go nie znokautował! Brytyjczyka uratował przed tym ostatni gong, jednak nic już nie mogło odebrać zwycięstwa Ukraińcowi, który tym samym sięgnął po pasy mistrzowskie federacji IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej. Poniżej znajdziecie zapis relacji na żywo z gali w Londynie.

Na żywo

Joshua - Usyk

Witamy w naszej relacji na żywo z gali w Londynie, podczas której Anthony Joshua stanie do walki z Oleksandrem Usykiem w obronie swoich pasów mistrzowskich federacji IBF, WBA, WBO oraz IBO. Start relacji ok. godziny 21:00. Zapraszamy!

Dobry wieczór! Już za kilka godzin Anthony Joshua skrzyżuje rękawice z Oleksandrem Usykiem. Zanim to się jednak stanie, czeka nas kilka ciekawych pojedynków. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji!

Za kilka chwil rozpocznie się walka w wadze półciężkiej, w której Callum Smith (27-1, 19 KO) zmierzy się z Leninem Castillo (21-3, 16 KO).

Smith i Castillo są już w ringu, za kilka minut zaczynamy!

Pojedynek w wadze półciężkiej odbędzie się na dystansie 10 rund.

Smith vs Castillo I runda

Zaczęli!

Smith vs Castillo I runda

Smith dużo aktywniejszy od rywala w pierwszej rundzie, to on nadawał tempo wymianie ciosów, za to Castillo starał przede wszystkim bronić i skontrować rywala. Na razie lepiej to wygląda dla Anglika.

Smith vs Castillo II runda

KONIEC! Ależ potężny nokaut na Castillo! Smith zgasił światło rywalowi!

Wyglądało to dramatycznie, Castillo dostał lewym sierpem, upadł na deski i widać było, że bardzo mocno odcisnęło się to na zdrowiu zawodnika z Dominikany, ponieważ dostał on drgawek.

Lenin Castillo został zniesiony z ringu, a teraz mamy oficjalne potwierdzenie zwycięstwa Smitha przez nokaut.

Wciąż nie mamy pewności co ze stanem zdrowia Lenina Castillo. Powoli szykujemy się jednak już do kolejnego starcia.

Na szczęście Lenin Castillo odzyskał przytomność i jak przekazali komentatorzy gali, jest już w szpitalu pod opieką lekarzy.

Tymczasem przed nami kolejna walka! Do ringu wchodzą Cambell Hatton (3-0-0, 0 KO) i Sonny Martinez (2-4-0, 0 KO). Będzie to starcie w kategorii lekkiej na dystansie 6 rund.

Hatton vs Martinez I runda

Zaczęli!

Hatton vs Martinez I runda

Hatton dużo bardziej aktywny od Martineza od samego początku i choć wyprowadza więcej ciosów, to zdaje się atakować dość nieuważnie - Martinez kilkukrotnie zdołał skontrować rywala i widać, że to na tę chwilę jest jego plan na walkę, aby szukać luk w gardzie rywala w trakcie jego ataków.

Hatton vs Martinez II runda

Ależ wymiana ciosów w II rundzie! Teraz to Martinez ruszył do przodu i zaskoczył Hattona. Po chwili jednak Hiszpan znów wycofał się do obrony, a inicjatywę przejął Hatton. Syn legendarnego angielskiego boksera, Ricky'ego Hattona, prowadził już do końca rundy i nie dał się zaskoczyć swojemu rywalowi.

Hatton vs Martinez III runda

Walka staje się coraz bardziej wyrównana - Hatton bardzo aktywny, ale nieco bardziej doświadczony Martinez coraz lepiej odczytuje jego zamiary i niebezpiecznie kontruje swojego rywala. Co więcej Hiszpan zaczyna prowokować swojego rywala tańcząc czy rozkładając ręce.

Hatton vs Martinez IV runda

Wydawało się, że Hatton może w końcu porządnie zbić swojego rywala, dobrze rozpoczął rundę, próbował trafiać nad prawą, nieco opuszczoną ręką Martineza, ale ten bardzo dobrze wytrzymuje nawały rywala i wciąż stawia mu bardzo twarde warunki.

Hatton vs Martinez V runda

Hatton, który po raz pierwszy walczy na dystansie 6 rund, wygląda na coraz bardziej zmęczonego. Martinez widział, że rywal radzi sobie coraz gorzej i spychał go do obrony, jednak nie zdołał posłać go na deski. Na punkty trudno będzie mu wygrać, bo poprzednie trafią raczej na konto Hattona.

Hatton vs Martinez VI runda

Hatton mimo zmęczenia ruszył jeszcze na swojego rywala, ale brakowało mu już celności. Martinez spokojnie przetrwał te ataki, zepchnął Hattona pod liny, ale Anglik skutecznie bronił się, by nie dać się znokautować. Koniec walki!

Campbell Hatton wygrywa na punkty z Sonnym Martinezem! Pozostaje więc niepokonany i dopisuje do swojego rekordu czwarte zwycięstwo.

Przed nami już tylko dwie walki, a w pierwszej z nich Lawrence Okolie (16-0, 13 KO), pogromca Krzysztofa Głowackiego, zmierzy się z Dilanem Prasoviciem (15-0, 12 KO) w obronie pasa mistrzowskiego federacji WBO w wadze junior ciężkiej.

Wielu fanów uważa, że Lawrence Okolie bez problemu wygra z Prasoviciem.

Za chwilę zaczynamy! Dilan Prasović już jest w ringu, czekamy na mistrza, Lawrenca Okolie!

Lawrence Okolie także już w ringu, za chwilę rozpocznie się walka!

Okolie vs Prasović I runda

Zaczynamy walkę o pas mistrza świata federacji WBO wagi junior ciężkiej!

Okolie vs Prasović I runda

Dość spokojny początek z obu stron, widać, że pięściarze chcą wybadać, na co stać rywala. Okolie zdaje się być jednak spokojniejszy niż jego rywal, ale trudno się dziwić - to on jest faworytem tego starcia.

Okolie vs Prasović II runda

Prasović zaczął odważnie, ale Okolie nie pozwalał mu na zbyt wiele i zyskiwał coraz większą przewagę. Pod koniec starcia posłał potężny cios swojemu rywalowi, który przyklęknął i był liczony! To może być początek kłopotów Czarnogórca.

Okolie vs Prasović III runda

KONIEC! Okolie potężnym lewym hakiem trafił w wątrobę Dilana Prasovicia i posłał go na deski! Czarnogórzec już się nie podniósł!

Lawrence w świetnym stylu obronił pas mistrza świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej. Dilan Prasović starał się zaskoczyć mistrza, ale wydaje się, że dziś nie miał na to najmniejszych szans - Okolie kontrolował pojedynek i wykorzystał jedną z pierwszych okazji, by znokautować rywala.

Jako że Lawrence Okolie bardzo szybko poradził sobie z Prasoviciem, musimy trochę poczekać na walkę Joshuy z Usykiem, której start został zaplanowany na ok. 22:55.

Tak prezentuje się mistrz świata federacji WBO wagi junior ciężkiej, Lawrence Okolie! Wciąż czekamy na walkę wieczoru Joshua - Usyk.

Fani już się niecierpliwią, bowiem od kilkudziesięciu minut czekamy na ostatnią walkę tej gali!

Joshua i Usyk powinni pojawić się w ringu za ok. 10 minut, już nie możemy się doczekać!

Mamy jeszcze trochę czasu, więc możecie obejrzeć jeszcze raz ciężki nokaut Smitha na Castillo. Wyglądało to bardzo niebezpiecznie!

Panowie za chwilę pojawią się w ringu, najpierw jednak hymny Ukrainy oaz Wielkiej Brytanii.

Hymny już za nami, pierwszy do ringu wchodzi pretendent, Oleksandr Usyk (18-0, 13 KO)!

Usyk już w ringu, teraz w jego kierunku zmierza mistrz świata federacji IBF, WBO i WBA wagi ciężkiej, Anthony Joshua (24-1, 22 KO)!

Joshua także już w ringu! Za kilka minut rozpocznie się walka wieczoru Joshua vs Usyk!

Joshua vs Usyk I runda

Zaczęli! Joshua vs Usyk!

Joshua vs Usyk I runda

W pierwszej rundzie to Oleksandr Usyk był bardziej aktywny, jakby lepiej, pewniej wszedł w ten pojedynek. Ukrainiec trafił kilkoma ciosami, za to Joshua nie może jeszcze się wstrzelić.

Joshua vs Usyk II runda

Joshua przede wszystkim starał się trzymać swojego rywala na dystans lewym prostym. Usyk znów bardziej ruchliwy, szukał możliwości aby obejść gardę Brytyjczyka, ale nie było to łatwe. Walka na razie dynamiczna, ale brakuje dłuższych kombinacji z jednej i drugiej strony.

Joshua vs Usyk III runda

Kolejna partia, w której oglądaliśmy bokserskie szachy - obaj bardzo mocno pracują na nogach, balansują ciałem, by nie dać rywalowi szansy na trafienie, ale Joshua wciąż ma problem, aby nadążyć za szybszym Ukraińcem. Usyk wciąż wygląda lepiej, wyprowadził kilka mocnych ciosów, które zaczynają odbijać się na Brytyjczyku!

Joshua vs Usyk IV runda

W czwartej rundzie Usyk nie uzyskał takiej przewagi jak w poprzedniej, Joshua był dużo bardziej uważny, co jest z pewnością dla niego na plus, jednak wciąż brakuje z jego strony porządnych, celnych ciosów, które ostudziłyby nieco zapał Ukraińca.

Joshua vs Usyk V runda

Lepsza runda w wykonaniu Joshuy! Brytyjczyk w końcu zaczął odważniej atakować, nie pozwalał rywalowi na jego szybkie doskoki. W tej rundzie więcej było wymian, mniej ostrożności. Jeśli aktualny mistrz będzie szedł w tym kierunku, to może zrobić się naprawdę emocjonująco!

Joshua vs Usyk VI runda

Początek szóstej rundy spokojniejszy niż poprzedniej, ale z kolejnymi sekundami Joshua coraz lepiej zamykał Usykowi drogi ucieczki. Pod koniec rundy Brytyjczyk trafił Ukraińca dwoma mocnymi, prawymi sierpami, które widocznie wstrząsnęły pretendentem!

Joshua vs Usyk VII runda

Wydawało się, że Joshua zacznie zyskiwać przewagę, ale w siódmej rundzie Usyk znów przejął inicjatywę i posłał kilka bomb na głową Joshuy, który po jednym z ciosów zatoczył się do tyłu! Wygląda to dla Ukraińca bardzo dobrze, natomiast mistrz nie potrafi stworzyć sobie przewagi na dłużej.

Joshua vs Usyk VIII runda

Usyk nie potrafił tym razem tak mocno zaatakować rywala jak w poprzedniej partii, ale znów uderzał częściej niż jego oponent. Jeśli Joshua chce wygrać, musi zacząć lepiej punktować, bo w tej chwili zdaje się przegrywać z Ukraińskim bokserem.

Joshua vs Usyk IX runda

Obaj zawodnicy mocno odczuli już trudy tego pojedynku, mniej było czystych ciosów zarówno po stronie Brytyjczyka jak i Ukraińca, a nieco więcej klinczu. Pod koniec lepiej zaprezentował się Joshua, choć na koniec Usyk odpowiedział lewym sierpem.

Joshua vs Usyk X runda

Pod prawym okiem Joshuy pojawiła się naprawdę spora opuchlizna! Twarz Usyka także jest już naruszona, a 10 runda była dość wyrównana - obaj poczęstowali się kilkoma mocnymi ciosami i trudno wskazać, który był lepszy, ale Ukrainiec z pewnością nie walczy już tak dobrze, jak na początku.

Joshua vs Usyk XI runda

Przez większość czasu w 11 rundzie obaj bokserzy starali się przede wszystkim nie dopuścić rywala do trafienia, ale pod jej koniec Usyk przyspieszył i wykonał niezłą serię, a później poprawił jeszcze kilkoma pojedynczymi do końca rundy. Przed nami ostatnia odsłona walki Joshua - Usyk!

Joshua vs Usyk XII runda

KONIEC! Usyk ruszył na Joshuę w ostatniej rundzie, uderzał więcej i celniej, a pod sam koniec posłał mu potężną serię i ostatni gong uratował Joshuę przed nokautem! Teraz wszystko w rękach sędziów!

Oleksandr Usyk nowym mistrzem świata federacji IBF, WBO i WBA wagi ciężkiej!!!

Oleksandr Usyk nie był stawiany jako faworyt w tej walce, ale przeboksował wspaniałe 12 rund, w których był po prostu lepszy od Anthony'ego Joshuy!

To już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i do zobaczenia w kolejnych relacjach na żywo na sport.se.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze