Kamil Szeremeta: Myślałem, że pękł mi kręgosłup

2016-02-05 8:03

20 lutego na gali w Legionowie, gdzie główną atrakcją będzie walka Krzysztofa Zimnocha z Mikiem Mollo, wystąpi utalentowany Kamil Szeremeta (27 l., 12-0, 1 k.o.). Jego rywalem będzie niepokonany Artjom Karpiec (31 l., 21-0, 6 k.o.). Ale jeszcze pod koniec roku Kamil nie był pewien, czy kiedykolwiek wejdzie do ringu. - Strzelił mi kręgosłup, miałem czarne myśli - przyznaje nam.

"Super Express": - Jak to się stało?

Kamil Szeremeta: - Miałem w grudniu walczyć z Tommym Longfordem w Anglii o interkontynentalny pas WBO wagi średniej. Byłaby to ogromna szansa, by pojawić się w rankingach. Czasu nie było zbyt wiele, dlatego zwiększyłem obciążenia, aż podczas treningu coś w plecach strzeliło i padłem na ziemię. W głowie kotłowały się czarne myśli.

Mariusz Pudzianowski stanie przed sądem?! "To jest jakaś paranoja!"

- Co było dalej?

- Wykonywałem szybkie przeskoki nad materacem i gdy byłem w powietrzu usłyszałem trzask. Leżałem z godzinę, nie mogłem poruszyć biodrami. Po jakimś czasie odzyskałem czucie w stopach i to mnie trochę uspokoiło. Na szczęście na sali był ortopeda, który hobbystycznie trenuje w naszym klubie i najpierw odpowiednio mnie ułożył, a potem załatwił wizytę na SOR-ze poza kolejką. Bardzo mi pomógł.

- Jaka była diagnoza lekarzy?

- Dwie przepukliny między dyskami w odcinku lędźwiowym. Teraz zapewniam, że jest wszystko dobrze, choć dalej się rehabilituję. Staram się wyciągnąć pozytywy z tej lekcji, np. zwracam uwagę na odpowiednie ułożenie pleców podczas podnoszenia czegoś, chodzenia czy nawet jazdy samochodem. Widocznie Bóg chciał, żebym dostał taką nauczkę.

- Jakie masz plany na 2016 rok?

- Najpierw wygrana z Karpiecem, potem może występ na gali Polsat Boxing Night? Jeśli tylko będę zdrowy, to z pewnością przyjąłbym taką propozycję, niezależnie kto miałby być rywalem. Jednak najważniejszym wydarzeniem tego roku będzie ślub. 7 maja żenię się z Anią, z którą od dwóch lat jesteśmy narzeczeństwem, a znamy się od 16. roku życia. Dzień później, w poprawiny, będziemy obchodzić 10. rocznicę naszego związku, dlatego data ślubu nie jest przypadkowa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze