Polak zastąpi Głowackiego w walce o MISTRZOSTWO ŚWIATA? Jest poważna oferta!

2020-12-03 16:12 mso
Krzysztof Głowacki
Autor: Tomasz Radzik Krzysztof Głowacki

Krzysztof Głowacki nie wejdzie do ringu podczas gali Joshua - Pulew, by walczyć o pas mistrza świata organizacji WBO. Lawrence Okolie będzie miał kilka dni, by przygotować się do starcia z innym przeciwnikiem. Czy Polaka zastąpi... inny zawodnik znad Wisły? Eddie Hearn, promotor gali, przyznał, że oferta została już złożona! Teraz najważniejszą kwestią jest to, czy zostanie zaakceptowana!

To miała być wielka szansa dla Krzysztofa Głowackiego. Po porażce w aferze skandalu z Mairisem Briedisem, "Główka" miał bić się o stracony pas organizacji WBO z Lawrencem Okoliem na wielkiej gali w Londynie. Tak się jednak nie stanie, bo Polak miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Nadzieja na odzyskanie pasa przepadła, a dla Okoliego to problem, bo nie wiadomo, kto będzie jego przeciwnikiem.

Robert Parzęczewski szykuje się na najcięższą walkę! Krytyka go nie obchodzi i JEST GOTOWY NA WSZYSTKO | Andrzej Kostyra

Jedną z opcji ma być walczący w sobotę na Polsat Boxing Night, Michał Cieślak. Jego przeciwnikiem ma być Gabończyk, Taylor Mabika. Nie wiadomo, czy nie dojdzie jednak do małych przetasowań w karcie. Pretendent do pasa WBC może wskoczyć na kartę walk gali w Londynie. Otwarcie pisze o tym Eddie Hearn, promotor bokserski. - Otrzymał taką ofertę - pisze otwarcie na Twitterze.

Najpierw jednak Cieślak musiałby dostać zgodę na wypadnięcie z sobotniej karty Polsat Boxing Night. Czy taką dostanie? Żadnych głosów w tej sprawie na razie nie słyszeliśmy. - Trwają poszukiwania… - dodał Hearn w mediach społecznościowych, szukając gwiazdy z TOP10 światowego rankingu!

- Będę dążył, aby jeszcze raz powalczyć i zdobyć pas WBC. Mabika jest solidnym rywalem, ale muszę skoncentrować się na sobie. Walczę o swoją przyszłość i mojej rodziny - mówi Cieślak cytowany przez "Interię".

Najnowsze