Mairis Briedis - Yuniel Dorticos TRANSMISJA TV NA ŻYWO STREAM ONLINE LIVE Boks w TV dzisiaj

2020-09-26 21:18 MF
Mairis Briedis, Yuniel Dorticos
Autor: Shutterstock

Mairis Briedis - Yuniel Dorticos STREAM ONLINE NA ŻYWO Gdzie oglądać Mairis Briedis - Yuniel Dorticos TV TRANSMISJA NA ŻYWO. W sobotę w Monachium dojdzie do długo wyczekiwanego pojedynku Mairis Briedis (26-1, 19 k.o.) – Yuniel Dorticos (24-1, 22 k.o.). Walka w stolicy Bawarii będzie jednocześnie finałem prestiżowego turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej. Stawką pojedynku będzie pas IBF wagi cruiser oraz efektowne trofeum Muhammada Alego. O KTÓREJ GODZINIE Mairis Briedis - Yuniel Dorticos LIVE STREAM ONLINE.

Mairis Briedis - Yuniel Dorticos TRANSMISJA TV NA ŻYWO

 Druga edycja turnieju WBSS wagi junior ciężkiej (pierwszą wygrał Oleksandr Usyk) trwa od 2018 roku i w sobotę w Monachium wreszcie znajdzie swój finał. W nim zmierzą się Mairis Briedis i Yuniel Dorticos. Obaj wygrali swoje półfinałowe walki w czerwcu ub. roku na gali w Rydze, ale w jakże odmiennych stylach…

Dla Briedisa to drugie podejście do turnieju WBSS. W poprzedniej edycji dotarł do półfinału, w którym musiał uznać wyższość genialnego Oleksandra Usyka. Mimo porażki dwa do remisu, pozostawił po sobie dobre wrażenie i prawdopodobnie jeszcze nikt na zawodowstwie nie sprawił Ukraińcowi aż tylu problemów.

Drugą edycję Łotysz zaczął od starcia z Niemcem Noelem Gevorem. Na gali w Chicago w listopadzie 2018 roku Briedis pokonał przeciwnika jednogłośnie na punkty, a los skrzyżował go w półfinale z naszym Krzysztofem Głowackim. Pojedynek przeszedł do historii, niestety nie z powodu swojego piękna, a skandalu, do jakiego doszło w trakcie walki.

TYLKO W SE: Głowacki SZCZERZE o skandalicznej walce z Briedisem: Odłączyło mnie zupełnie... [WIDEO]

W 2. rundzie pojedynku w Rydze Głowacki niechcąco uderzył przeciwnika w tył głowy, kiedy ten się schylał. Cios był amortyzowany i nie wyrządził zbyt dużej krzywdy Łotyszowi, ale ten się wściekł i… zdzielił Polaka łokciem w twarz. „Główka” padł na deski i długo się nie podnosił, a bezczelny Briedis w wywiadzie po walce śmiał się, że nauczył się tego ciosu na treningach muay-thai. Oszołomiony Głowacki podniósł się i kontynuował pojedynek, ale nie był już sobą. Pod koniec rundy Briedis mocno go trafił i Polak zachwiał się na nogach. Wtedy w ryskiej hali rozbrzmiał gong kończący drugą rundę, ale… rozjuszony Łotysz nadal okładał naszego reprezentanta bez opamiętania. Mimo, że gong był słyszany prawdopodobnie w całej Łotwie, nie słyszał go arbiter ringowy leciwy Robert Byrd, który pozwolił Briedisowi lać Głowackiego. Dopiero gdy w ringu pojawili się sekundanci Briedisa (co jest niedozwolone), sędzia skończył rundę. Potem do ringu wkroczył wściekły Fiodor Łapin, który wymownym gestem pokazywał leciwemu arbitrowi na zegarek. Głowacki wyszedł do 3. rundy, ale był już wyraźnie naruszony, co po chwili wykorzystał Briedis, kończąc walkę przed czasem. – Odłączyło mnie zupełnie, po tych łokciach cały czas mi gwizdało w uszach. Nie byłem już sobą – opowiadał „Super Expressowi” wtedy Głowacki.

Mairis Briedis - Yuniel Dorticos STREAM ONLINE LIVE

- Jeśli chodzi o Głowackiego, to dla mnie niedokończona sprawa – powiedział Briedis przed finałem turnieju World Boxing Super Series. – Z przyjemnością rozwiążę tę kwestię po turnieju i odzyskam swój pas. Teraz jednak skupiam się na walce z Dorticosem – zapewnił Łotysz.

Dorticos również brał udział w poprzedniej edycji WBSS i również zatrzymał się na półfinale, w którym lepszy od niego okazał się Rosjanin Murat Gassijew. W październiku ubiegłego roku w Chicacgo Dorticos zmierzył się z naszym Mateuszem Masternakiem i po trudnym boju, w którym Polak postawił twarde warunki, wygrał na punkty. Następnie, w czerwcu ub. roku na gali Briedis-Głowacki Dorticos w fenomenalnym stylu znokautował Andrew Tabitiego w 10. rundzie. Potem ten cios został uznany za nokaut roku 2019 roku.

Walka Mairis Briedis – Yuniel Dorticos w sobotę 26 września. Transmisję z walki Briedis-Droticos w Polsce przeprowadzi TVP Sport. Transmisja walki Briedis-Droticos w sobotę od 23.05.

Najnowsze