Mike Tyson i Roy Jones Jr. zgarną MILIONY za powrót do ringu! Znamy kwoty

2020-11-26 8:30 PM
Mike Tyson
Autor: AP Mike Tyson

Mike Tyson niedługo znów będzie walczył! Już za kilka dni będziemy mieli kolejną okazję do obejrzenia starcia dwóch bokserskich legend. Na powrót do ringu zdecydowali się Mike Tyson oraz Roy Jones Jr. Choć walka ma być raczej pokazowa, to gaże wyniosą tyle, ile za walkę mistrzowską!

Mike Tyson to jeden z największych zawodników w historii boksu. Przez wiele lat utrzymywał się na szczycie, a jego kariera już od samego początku była niezwykła. Warto wspomnieć choćby o tym, że już w wieku 20 lat sięgnął on po mistrzostwo wszechwag, zostając tym samym najmłodszym mistrzem w historii.

Na nadchodzącej gali w Los Angeles Mike Tyson zmierzy się z Royem Jonesem Jr., który również jest jedną z legend boksu. Jones Jr. zdobywał mistrzostwo świata w czterech kategoriach wagowych: średniej, super średniej, półciężkiej oraz ciężkiej.

PÓŁNAGA Ewa Brodnicka z tajemniczym mężczyzną. Gdy położyła mu rękę na ciele, zaczęło się dziać!

Najpierw Błachowicz, teraz Omielańczuk! Polak powalczy o pas z "Hulkiem". Vlog Andrzeja Kostyry

Obaj zawodnicy lata świetności mają już za sobą („Żelazny Mike” ma 54 lata, Jones Jr. 51), ale dalej są w wyśmienitej formie. W sobotę w hali Staples Center w Los Angeles znów staną do walki, by ucieszyć kibiców z całego świata.

Ogromna szansa na mistrzostwo świata przed Polakiem! Na drodze KRÓL NOKAUTÓW

Nie ma wątpliwości, że walka ta będzie miała więcej ze sparingu niż z prawdziwego bokserskiego starcia, jednak gaże obu zawodników wyniosą tyle, jakby mieli oni walczyć o pas mistrzowski. Jak podał na Twitterze jeden z dziennikarzy zajmujących się sportami walki, Kevin Iole, Mike Tyson zgarnie za ten występ aż 10 mln dolarów! Roy Jones Jr. otrzyma sporo mniej, bo około 3 mln.

Nie można jednak nie wspomnieć o tym, że „Żelazny Mike” już wcześniej poinformował, że pieniądze zarobione na tej walce przeznaczy na cele charytatywne. Dwaj legendarni bokserzy zmierzą się ze sobą w nocy z soboty na niedzielę, a ich walkę będzie można obejrzeć na Polsacie Sport.    

Najnowsze