Vlog Kostyra - Celuję w medal 2

i

Autor: GRAFIKA SE Waldemar Kaczmarczyk

Młoda nadzieja polskiego boksu celuje w medal na igrzyskach olimpijskich | Andrzej Kostyra

2021-05-26 12:06

Jeszcze kilka miesięcy temu Jakub Straszewski nie był znany szerszej publiczności, jednak zmieniło się to, gdy przed kilkoma tygodniami zdobył srebrny medal na młodzieżowych mistrzostwach świata w boksie w wadze ciężkiej, na imprezie, która odbyła się w Kielcach. Nastolatek, który tuż po swoim sukcesie podchodził do egzaminów maturalnych, już myśli o kolejnym celu w swojej karierze, którym jest zdobycie medalu na igrzyskach olimpijskich.

Oczy wielu kibiców sportów walki w Polsce, a przede wszystkim fanów boksu były ostatnio skierowane na Kielce, gdzie odbyły się młodzieżowe mistrzostwa świata w boksie. Jakub Straszewski, który reprezentował Polskę, był w stanie wywalczyć srebrny medal na imprezie, ulegając w finale Jorge Luisowi Felimonowi Lobainie. Wywalczenie drugiego miejsca na młodzieżowych mistrzostwach świata to wielki sukces dla nastolatka, a po jego wyczynie w samych superlatywach zaczęli się o nim wypowiadać tacy pięściarze jak Andrzej Gołota, czy Dariusz Michalczewski, a nawet prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Sukces jednak nie sprawił, że młodego pięściarzowi uderzyła woda sodowa do głowy, co potwierdził w swojej ostatniej rozmowie z Andrzejem Kostyrą. 

Straszewski celuje w medal na olimpiadzie

- Wszystkie swoje walki z tych mistrzostw obejrzałem już po minimum 10 razy, ale najbardziej lubię wracać do tego finału, bo jest z czego wyciągać wnioski i analizować. Podstawowym błędem było nie zrealizowanie taktyki trenera Kochanowskiego. Taktyka była taka, żeby nie wdać się w bójkę. Ale gdy po pierwszej rundzie dowiedziałem się że prowadzę, wygrywam, dopadły mnie emocje i chciałem się z nim pobić. No i zapłaciłem ciosami na dół, potem na górę i wyszły z tego dwa liczenia - wyjaśnił Jakub Straszewski w rozmowie z Andrzejem Kostyrą. Na pytanie, czy nadal jego celem na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu jest zdobycie tam medalu, młodzieżowy mistrz świata odpowiedział twierdząco, jednak jak przyznał, na razie nie myśli o wielkiej karierze. - Ale o zawodowstwie na razie nie myślę - skwitował Straszewski. Zobaczcie całą rozmowę z Jakubem Straszewskim, młodzieżowym mistrzem świata w boksie, w naszym materiale wideo poniżej!

Różański pewny swego! "Wygram ze Szpilką i jadę na wakacje" [TYLKO U NAS]

Młoda nadzieja polskiego boksu celuje w medal na olimpiadzie | Andrzej Kostyra
Sonda
Kto wygra - Łukasz Różański czy Artur Szpilka?
Najnowsze