Popek pomaga najbardziej potrzebującym! Wspiera dom dziecka i chorych na raka

2017-10-19 9:17

Popek jest znanym w Polsce muzykiem. Ostatnio staje się także coraz bardziej rozpoznawalny jako wojownik mieszanych sztuk walki. W federacji KSW mocno zaznaczył swoją obecność w maju, gdy na PGE Narodowym pokonał Roberta Burneikę. Niewielu wie, że twardy muzyk ma również wyjątkowo dobre serce. Chętnie angażuje się w akcje pomocy najbardziej potrzebującym.

Popek współpracę z fundacją "Rycerze i Księżniczki" nawiązał jeszcze przed galą KSW na PGE Narodowym. Organizacja pochwaliła się tym oficjalnie na Facebooku. Raper i wojownik MMA nie jest jednak tylko twarzą. Już na początku swojej przygody z fundacją pomagającym dzieciom z nowotworami, pomógł Emilce Jasic, która walczyła z guzem mózgu. "Nie zawsze miałam dobre zdanie o tobie. Dziś chylę swe serce ku twojej sile i dziękują za Twą supermoc dla rycerzy i księżniczek. Dla mnie jesteś wielki" - to jeden z kilkuset komentarzy internautów wspierających działalność Popka.

Popek równie chętnie wspiera dzieci, które nie mogą wychowywać się z rodzicami. Z tego powodu często odwiedza bydgoski dom dziecka. Nie lubi o tym głośno mówić, ale ponad rok temu na jednym z portali społecznościowych przeprowadził zbiórkę. Prosił swoich fanów o finansowe wsparcie, a całość kwoty przekazał właśnie na tę placówkę.

Jesienią 2016 roku Popek wystąpił w show Kuby Wojewódzkiego na antenie TVN-u. Stacja musiała sypnąć groszem, by sprowadzić muzyka i zawodnika mieszanych sztuk walki do programu. Sam zainteresowany nie schował jednak pieniędzy do kieszeni, ale ponownie przekazał je na rzecz domu dziecka w Bydgoszczy. Podobnie postąpił po licytacji swoich rękawic z gali KSW 39, na której pokonał Roberta Burneikę.

Zobacz: Popek kontra Oświeciński na KSW 40. Zmierzą się...

Przeczytaj: Wiemy kiedy Popek znowu powalczy w MMA!

Sprawdź: KSW 41 - sprawdź datę i miejsce

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze