Prezes PZB o Masternaku: Chcemy dać mu zarobić. Oby został przy boksie olimpijskim! [WIDEO]

2020-06-25 21:05 Mateusz Fudala
Grzegorz Nowaczek, prezes PZB
Autor: PZB Grzegorz Nowaczek, prezes PZB

W piątek w Kieleckim Centrum Kultury Mateusz Masternak (33 l., 41-5, 28 k.o.) wróci do ringu po ponad 3-miesięcznej nieobecności. Jego rywalem na gali Suzuki Boxing Night II będzie dobrze znany polskim kibicom bitny Ukrainiec Siergiej Radczenko (33 l., 7-6, 2 k.o.), który mocno dawał się we znaki Krzysztofowi Głowackiemu, Adamowi Balskiemu i ostatnio, w marcu w Łomży - Arturowi Szpilce. Walka odbędzie się na zasadach boksu zawodowego na dystansie ośmiu rund, ale nie będzie wpisana do bilansu pięściarzy. – Chcemy, by Mateusz został w boksie olimpijskim – powiedział „Super Expressowi” prezes PZB Grzegorz Nowaczek.

Prezes PZB o Masternaku: Chcemy dać mu zarobić. Oby został przy boksie olimpijskim!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Na gali Suzuki Boxing Night II dojdzie do ośmiu pojedynków boksu olimpijskiego i jednej walki zawodowej, ale nierankingowej, czyli starcia Masternak-Radczenko. – Tak naprawdę to miała być trzecia gala, ale pandemia nieco pokrzyżowała nam plany. Początkowo, to miała być impreza studyjna. Na szczęście, wszystko powoli się normuje i mogliśmy zaprosić kibiców. Będzie ok. 200 osób, wszystko oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego – przekonuje nas prezes PZB.

Suzuki Boxing Night II: Piękne i niebezpieczne medalistki pobiją się w Kielcach

Sternika polskiego związku zapytaliśmy skąd pomysł na walkę Masternaka z Radczenką i dlaczego walka wieczoru będzie miała charakter nieoficjalny: - Długo debatowaliśmy z zarządem i prezesem Suzuki kto byłby dobrym rywalem dla Mateusza. Siergiej, po ostatniej walce z Arturem Szpilką, jest „na topie”. Walka odbędzie się na zasadach boksu zawodowego, będzie werdykt, ale nie będzie wpisany do bilansu pięściarzy. Było za mało czasu, by jeden i drugi odpowiednio się przygotował do walki rankingowej. Obaj wiedzieli o walce od początku maja i wierzę, że i tak będą w odpowiedniej formie – powiedział Nowaczek.

Suzuki Boxing Night II. Siergiej Radczenko kocha Polskę i znów pobije się z Polakiem

W kuluarach mówi się, że gala w Kielcach ma być poniekąd zachętą dla Masternaka, by pozostał w boksie olimpijskim. Sam zawodnik nie ukrywa, że w związku z niepewną sytuacją z igrzyskami, rozważa powrót na zawodowstwo.

Mateusz Masternak zrezygnuje z walki o igrzyska? „Sytuacja mocno się skomplikowała”

– To nie jest tak, że na siłę chcemy go zatrzymać, ale oczywiście chcemy stworzyć mu dogodne warunki, żeby został przy boksie olimpijskim. Ja osobiście bardzo bym chciał, żeby został. Chcemy żeby miał komfort finansowy, psychiczny i by miał odpowiednie zaplecze. Myślę, że ma odpowiednią gażę i będzie zadowolony i jeśli wszystko pójdzie ok, to może uda nam się zorganizować następne imprezy i damy mu możliwość zarobienia większych pieniędzy – podsumował prezes PZB.

Oto przyszłość polskiego boksu? 14-letni Maciej Marchel chce pójść w ślady Jerzego Kuleja

KARTA WALK GALI SUZUKI BOXING NIGHT II:

Sandra Drabik - Angelika Krzysztoforska

Sandra Kruk - Kinga Szlachcic

Karolina Koszewska - Elżbieta Wójcik

Damian Durkacz - Michal Takacs

Łukasz Zyguła - Michał Jarliński

Bartosz Gołębiewski - Mateusz Goiński

Adam Kruk - Oskar Safaryan

Mateusz Masternak - Siergiej Radczenko

Transmisja z wydarzenia w piątek w TVP Sport od 19.

Najnowsze