Radczenko vs. Szpilka

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Radczenko vs. Szpilka

Radczenko: Szpilka bądź jak prawdziwy wojownik i dotrzymaj słowa [TYLKO U NAS]

2021-01-29 6:04

W marcu zeszłego roku po ponad dziesięciu latach Artur Szpilka powrócił do wagi junior ciężkiej i zmierzył się w Łomży z Siergiejem Radczenko. Walka była niezwykle emocjonująca, a werdykt wywołał duże zamieszanie - ostatecznie zdaniem sędziów lepszy na punkty był Polak. Potem dużo mówiło się o rewanżu, ale nadal się go nie doczekaliśmy. Czy to się zmieni?

Szpilka leżał na deskach w 3. i 5. rundzie, ale w końcówce mocno podkręcił tempo, zepchnął Radczenkę do głębokiej defensywy i sam był blisko zwycięstwa przed czasem. Ostatecznie o wszystkim zadecydowali sędziowie - Ilhan Homovic widział remis 94-94, ale dwa pozostali wskazali na Polaka (Alexander Plumanns 95-92, Juergen Billhardt 95-93).

Cieślak wraca na ring! Wiemy, kiedy kolejna gala Polsat Boxing Night

Werdykt wywołał wiele kontrowersji i zdaniem wielu ekspertów to ręka Ukraińca powinna zostać podniesiona do góry. Nic więc zatem dziwnego, że szybko rozpoczęła się dyskusja o rewanżu. Chciał go Radczenko, chciał też Szpilka. Potem jednak na przeszkodzie stanęła pandemia oraz zabieg "Szpili". A gdy wirus trochę odpuścił i można było organizować galę w Polsce, a Szpilka doszedł do siebie po kontuzji, to na świeczniku znalazł się jego ewentualny pojedynek z Łukaszem Różańskim.

Szpilka nie wyklucza jednak scenariusza, w którym do walki z Różańskim nie dochodzi i on w ostatnim pojedynku pod banderą Knockout Promotions toczy rewanżowy bój z Radczenko. Co na to Ukrainiec?

- Czytałem te wypowiedzi i mam nadzieję, że jednak się spotkamy ponownie w ringu. Jeśli Artur jest prawdziwym wojownikiem, a uważam, że jest, to powinien dotrzymać słowa i dać mi rewanż. Mówił, że jak wyleczy bark to będzie się ze mną bić, ale potem stwierdził, że wraca do wagi ciężkiej i teraz szuka innych rywali. Dla mnie waga nie ma różnicy - może być ciężka, może być junior ciężka, a nawet ta nowa bridger - powiedział nam Radczenko.

Ukrainiec nie stawia żadnych warunków, ale ma tylko jedną prośbę.

Fury vs Joshua o krok! Kontrakt wartości 200 MILIONÓW

- Chciałbym poznać datę rewanżu dwa miesiące wcześniej, by móc się porządnie przygotować. Powtarzam - Artur, mogę walczyć z tobą nawet w wadze ciężkiej. Po prostu chcę tej walki. Każdy prawdziwy facet i wojownik, który szanuje siebie i swoich fanów, dotrzymuje słowa. Mam nadzieję, że Artur też dotrzyma - dodał Radczenko.

Kiedy mogłoby dojść do tego rewanżu? W przypadku walki Szpilka - Różański mówi się o przełomie marca i kwietnia, więc ewentualny drugi pojedynek Polaka z Ukraińcem mógłby wskoczyć w miejsce tego pierwszego w tym samym terminie.

Tylko w "SE"! Różański do Szpilki: liczę, że zachowasz się jak dorosły facet

WŚCIEKŁY Łukasz Różański po obiciu BUMA: Następny SZPILKA?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze