Michał Cieślak i Andrzej Liczik

i

Autor: fot. Tomasz Radzik/Super Express Michał Cieślak 27 lutego zmierzy się z Lawrencem Okoliem

Raubo, Szpilka, Kostyra. Eksperci typują dla nas walkę Polaka o mistrzostwo świata

2022-02-08 17:24

Niespełna trzy tygodnie zostały do walki Michała Cieślaka o tytuł mistrza świata. Pięściarz z Radomia 27 lutego w londyńskiej O2 Arenie zmierzy się z Lawrencem Okoliem, aktualnym czempionem federacji WBO w wadze junior ciężkiej. "Super Express" zapytał pięciu ekspertów o szanse Polaka w starciu z niepokonanym na zawodowych ringach Brytyjczykiem.

Okolie jak dotychczas źle kojarzy się polskim kibicom boksu. Na igrzyskach w Rio de Janeiro rozprawił się z Igorem Jakubowskim, a już na zawodowstwie bez większego problemu poradził sobie z Łukaszem Rusiewiczem, Nikodemem Jeżewskim i Krzysztofem Głowackim.

O sile Okoliego najdobitniej przekonało się dwóch ostatnich - Jeżewski poległ w 2. rundzie, Głowacki w 6. Jeżewski wziął jednak tę walkę w ostatniej chwili, z kolei Głowacki miał za sobą zakażenie koronawirusem i daleki był od swojej optymalnej dyspozycji.

Studnie głębinowe, Rocky, rower, Gołota i ukochany syn. Z tej strony Michała Cieślaka nie znaliście! [TYLKO U NAS]

Cieślak z kolei jest w gazie i poleci do Londynu z naprawdę realnymi szansami na zwycięstwo. Zdaniem wielu ekspertów faworytem będzie co prawda Okolie, ale ci sami fachowcy jednocześnie zaznaczają, że Brytyjczyk z kimś takim jeszcze nie walczył.

Michał Cieślak o walce z Okoliem o pas mistrza świata

"Super Express" postanowił przepytać kilku ekspertów na okoliczność walki w Londynie. Przed naszą kamerą o szansach Cieślaka wypowiedzieli się trener Zbigniew Raubo, pięściarze Artur Szpilka i Mariusz Wach, dziennikarz i komentator Andrzej Kostyra oraz ekspert Polsatu Przemysław Saleta.

Jak wymieniona piątka typuje pojedynek zaplanowany na 27 lutego? Odpowiedź w naszym materiale wideo!

"Diablo" wykonał do niego telefon tuż przed wejściem do więzienia. Wstrząsające słowa

Sonda
Czy Michał Cieślak zostanie mistrzem świata?
Raubo, Szpilka, Kostyra. Eksperci typują walkę Cieślak - Okolie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze