Tyson Fury

i

Autor: AP PHOTO/IAN WALTON Tyson Fury

Tyson Fury szczerze o sportowej emeryturze. Zdradził swoje plany na nią. Mistrzostwo świata! [WYWIAD WIDEO]

2022-04-20 14:05

94 tysiące kibiców zasiądzie na trybunach londyńskiego Wembley, by podziwiać największą walkę w historii brytyjskiego boksu. Tyson Fury (34 l.) w pożegnalnej, jak sam twierdzi, walce zmierzy się z Dillianem Whytem (34 l.). Emocje gwarantowane!

Kibice przez ostatnie tygodnie martwili się, czy do starcia w ogóle dojdzie. Whyte nie pojawił się na pierwszej konferencji prasowej, a także ominął wtorkowy trening medialny. Kibice rozczarowani nie byli, bo prawdziwe show dał „Król Cyganów”.

- Jestem zachwycony moim powrotem do Wielkiej Brytanii. Zamknięcie wydarzenia na stadionie Wembley to coś absolutnie fantastycznego. Frank Warren i reszta ekipy wykonali kawał świetnej pracy. To była świetna promocja wydarzenia. Nie mogę się doczekać tej niesamowitej gali – mówił Fury.

Obejrzyj wywiad z Tysonem Furym w materiale wideo

Tyson Fury przed walką o pas mistrza świata WBC z Dillianem Whytem

Fury - Whyte: "Król Cyganów" szczerze o emeryturze

Stawką jest pas mistrza świata organizacji WBC w wadze ciężkiej. Whyte w końcu się odnalazł i zaprezentował podczas środowej konferencji prasowej. Wtedy panowie pierwszy raz stanęli twarzą w twarz. Fury wciąż nie zaznał smaku porażki i może zakończyć sportową karierę niepokonany. - Myślę, że wie, co go czeka. A jeśli nie stanie się tak ani dziś, ani jutro, ani w najbliższych dniach, to gdy walnę go w twarz w sobotni wieczór, to zrozumie, że to się dzieje – dodał z uśmiechem.

Fury zarzeka się, że będzie to jego ostatnia walka w karierze. Z przekąsem wypowiedział się o rzekomo zbliżającej się walki Usyk – Joshua 2. - Mój typ na walkę: mam wywalone. Muszę pokonać Dilliana Whyte’a. Czy chcę zwycięzcę tej walki? Nie. Bo kończę karierę po tej walce. Na sportowej emeryturze będę jadł naleśniki i pił piwo – przyznał z uśmiechem.

NIE PRZEGAP! Dillian Whyte znowu unika Tysona Fury'ego?! "Król Cyganów" pokazał formę przed obroną mistrzowskiego pasa

Fury – Whyte: Gdzie oglądać? Kiedy walka?

Gala boksu zawodowego z walką wieczoru Tyson Fury – Dillian Whyte odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia na londyńskim Wembley. Główne starcie wieczoru powinno rozpocząć się ok. godziny 23:00 czasu polskiego. Transmisja gali w Polsce na platformie streamingowej Viaplay.pl. Relację na żywo z walki Fury – Whyte przeprowadzi Sport.se.pl.

Sonda
Kto wygra walkę Tyson Fury - Dillian Whyte?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany