Tyson Fury i Deontay Wilder

i

Autor: fot. AP Photo Tyson Fury pokonał przed czasem Deontaya Wildera

Usyk bez ogródek o walce Fury - Wilder. Mówi o bardzo niskim poziomie!

2021-10-14 10:38

Cały bokserski świat żył starciem Tysona Fury'ego z Deontayem Wilderem. Panowie w sumie pięć razy padali na deski, ale ostatecznie to Brytyjczyk znokautował rywala w 11. rundzie. Walkę oglądał rzecz jasna posiadacz trzech mistrzowskich pasów Ołeksandr Usyk, ale Ukrainiec nie był pod wrażeniem batalii w Las Vegas,

Trzecia batalia Fury'ego z Wilderem była jedną z najbardziej emocjonujących w wadze ciężkiej w XXI wieku. Pierwszy na deski padł Wilder, ale kilak minut później to Fury znalazł się w poważnych tarapatach. "Król Cyganów" był dwa razy liczony w 4. rundzie, ale przetrwał kryzys i potem nie dał Amerykaninowi już większych szans.

Fury zakończył pojedynek kapitalnym prawym w 11. rundzie, a sędzia nawet nie zaczął liczyć. W ten sposób Brytyjczyk obronił po raz pierwszy pas mistrza świata federacji WBC. Trzy pozostałe trofea są z kolei w posiadaniu Usyka, który pod koniec września pewnie na punkty pokonał Anthony'ego Joshuę.

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk ponownie w ringu! Znamy datę kolejnego pojedynku

Usyk oglądał rzecz jasna walkę w Las Vegas, ale o jej poziomie nie ma najlepszego zdania.

- To było świetne widowisko, rywalizacja dwóch wojowników, jednocześnie jednak niski poziom bokserski. Dwóch dużych facetów wyszło do ringu i chciało się pozabijać - podsumował krótko Usyk.

Więcej do powiedzenia miał jego promotor, Aleksander Krasjuk.

- Na Usyku ta walka nie zrobiła większego wrażenia. Wilder to puncher, który za dużo nie potrafi. Zdziwił nas natomiast fakt, że Wilder po czwartej rundzie był już wyczerpany, a Fury'emu zajęło ponad sześć kolejnych rund, żeby go wykończyć. Co więcej, po drodze przyjął jeszcze kilka kolejnych ciosów. Jeśli Fury bądź Wilder wyszliby w takiej formie jak byli w sobotę do Aleksandra, to mieliby z nim naprawdę małe szanse. Byłby dla nich zbyt szybki i za dobrze wyszkolony technicznie. Nie radziłbym Fury'emu podchodzić do Aleksandra z taką wagą i taką formą (tłumaczenie za bokser.org) - zaznaczył Krasjuk.

Wyciekły przerażające fakty o Adamie Kownackim. Aż ciarki przechodzą po plecach, fatalna diagnoza

Sonda
Walkę Ołeksandr Usyk - Tyson Fury wygrałby...
SALETA O KLĘSCE KOWNACKIEGO I WALCE FURY - WILDER | Andrzej Kostyra
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze