Artur Szpilka

i

Autor: Instagram/Artur Szpilka Artur Szpilka

Artur Szpilka zdradził plany po walce na KSW 71. Zajął jasne stanowisko, na horyzoncie wspaniałe chwile

2022-06-21 20:32

Artur Szpilka zadebiutował w MMA podczas gali KSW 71 i ponownie jest na ustach wszystkich kibiców. Zwycięstwo z Sergiejem Radczenką zachwyciło fanów, którzy czekają już na kolejne walki "Szpili" w mieszanych sztukach walki. Po wygranej z Ukraińcem Szpilka zdradził swoje plany. Zajął jasne stanowisko, a na horyzoncie widać wspaniałe chwile.

Z pewnością był to jeden z najbardziej oczekiwanych debiutów. O walce Szpilki w MMA mówiło się od wielu miesięcy, a efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Przed starciem z Radczenką wydawało się, że Ukrainiec ma większe szanse. 35-latek miał już na koncie kilka walk w tej formule, a do tego w boksie postawił Polakowi bardzo trudne warunki. Dwukrotnie posyłał "Szpilę" na deski i końcowy werdykt spotkał się z ogromną krytyką kibiców. Po ponad dwóch latach doszło do rewanżu z zupełnie innymi zasadami i tym razem Szpilka nie pozostawił złudzeń. Całkowicie zdominował rywala i doprowadził go w parterze na skraj wytrzymałości, w związku z czym Radczenko odklepał w 2. rundzie. Udany debiut byłego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej w boksie przyniósł mu mnóstwo radości, ale teraz otworzyły się przed nim wielkie możliwości.

Niewiarygodne, jak Artur Szpilka wyglądał przed walką na KSW! "Szpila" pokazał wielki, okrągły brzuch. Złapiecie się za głowy

Szpilka zdradził plany po walce na KSW 71. Na horyzoncie wspaniałe chwile

Pewne zwycięstwo w MMA spowodowało, że do Szpilki ustawiła się kolejka chętnych. Jednym z gotowych na pojedynek ze świeżo upieczonym zawodnikiem MMA jest inny były pięściarz - Marcin Najman. "El Testosteron" od razu po wygranej "Szpili" wyzwał go do walki i uważa się za faworyta. Co więcej, fani natychmiast zaczęli spekulować o przyszłej walce sportowca z Wieliczki z Mariuszem Pudzianowskim. Okazuje się, że taki plan był w głowach włodarzy KSW od dłuższego czasu, a "Pudzian" miał być pierwszym rywalem Szpilki. 33-latek odpuścił jednak ten temat i na razie myśli w jego głowie są skierowane w innym kierunku. Chce spędzić czas z najbliższymi i ma już na to konkretny plan.

Tajemnicza kuracja Szpilki przed debiutem w KSW! Trwała aż sześć tygodni, znamy szczegóły

Sonda
Kto wygrałby walkę Szpilka - Najman?

- Teraz trzeba wynagrodzić dzieciom [Pumba i Cycu: psy Szpilki - przyp. red.] i Kamili, bo miałem ciężkie przygotowania. Zawsze mam tak, że jak coś wkładam, to na sto procent. Teraz moje dzieci też muszą odpocząć. Jedziemy odpocząć całą ekipą wakacyjną. Lecimy do Grecji, jedziemy trochę odpocząć i naładować baterie - przyznał Szpilka tuż po zwycięstwie z Radczenką na KSW 71.

Andrzej Kostyra podsumowuje KSW 71. Co dalej z karierą Szpilki i Różala
Najnowsze