KSW 71: Borys Mańkowski

i

Autor: KSW KSW 71: Borys Mańkowski

Zaskakujące wieści

Borys Mańkowski wróci do FAME MMA?! Wskazał konkretnego rywala, to byłby hit

2022-07-26 18:18

Borys Mańkowski to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych polskich zawodników MMA, jednak były mistrz KSW nie ma ostatnio dobrej passy. W profesjonalnej federacji poniósł dwie porażki z rzędu, a ostatnie zwycięstwo odniósł w... FAME MMA. Podczas FAME 11 wygrał na zasadach boksu w małych rękawicach z Normanem Parke'em. Okazuje się, że Mańkowski może wrócić do świata freak fightów! "Diabeł Tasmański" wskazał konkretnego rywala, to byłby prawdziwy hit!

Jeszcze niedawno nie do pomyślenia były występy profesjonalnych zawodników MMA na freak-fightowych galach. Jednak od pewnego czasu coraz więcej sportowców decyduje się na walki dla tego typu organizacji. M.in. Norman Parke zyskał dzięki temu ogromną rozpoznawalność, a w jego ślady idzie choćby Marcin Wrzosek. Dla profesjonalistów kontrakty z freak-fightowymi federacjami są znakomitą okazją do zarobku i budowania marki. Przekonał się o tym także Mańkowski, który był bohaterem walki wieczoru FAME MMA 11. O jego starciu z Parke'em mówiło się niezwykle głośno, a sam pojedynek stał się pewnym symbolem. "Diabeł Tasmański" rozbił w 15-minutowej walce bez przerw zawodnika z Irlandii Północnej i zachwycił widzów. Sęk w tym, że później wrócił do KSW i przegrał mistrzowską walkę z Marianem Ziółkowskim, a następnie z Danielem Torresem. Sam 32-latek nie ukrywa, że może wrócić do FAME MMA.

Karolina Brzuszczyńska w żałobie. Poruszający wpis gwiazdy FAME MMA, tymi słowami pożegnała swojego brata

Sarius przed walką na FAME MMA 15

Mańkowski wróci do FAME MMA?! Wskazał konkretnego rywala!

Poza walkami, zawodnik z Poznania chętnie nagrywa vlogi. Publikuje je w internecie i dba w ten sposób o kontakt z licznym gronem fanów. Właśnie w jednym z takich nagrań Mańkowski zdradził, że mógłby wrócić do świata freak fightów. - Koszulka Eddiego Alvareza. Dlaczego ją nagrywam? Dlatego, że kiedyś padł ciekawy dosyć pomysł. Gadałem z chłopakami z FAME i był taki pomysł, żeby stoczyć 15-minutową walkę, tak jak z Normanem w boksie, w małych rękawicach, ale właśnie z Eddiem. Byłoby to ciekawe - wyznał szczerze zawodnik KSW.

Artur Szpilka otworzył się przed Andrzejem Kostyrą. Opowiedział o depresji, tego się lękał

Mańkowski rozbił Parke'a podczas FAME MMA 11!

Eddie Alvarez - kim jest?

Wymarzony rywal Mańkowskiego na FAME MMA to były mistrz UFC w kategorii lekkiej. Podczas UFC Fight Night 90 w lipcu 2016 r. pokonał Rafaela Dos Anjosa i zdobył pas, jednak już po pięciu miesiącach musiał uznać wyższość słynnego Conora McGregora. 38-latek może poszczycić się bilansem 30-8, a ostatnią walkę stoczył w kwietniu 2021 roku. Wówczas Rae Yoon Ok pokonał go w ONE Championship. Ostatni raz w klatce UFC pojawił się w lipcu 2018 r. Później związał się właśnie z ONE.

Sonda
Chciałbyś ponownie zobaczyć Borysa Mańkowskiego w FAME MMA?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze